Süper Lig

“Gaziantep FK koronavirüs testine girecek”

 Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle futbolcuların çalışmalarını evlerinde de sürdürdüğünü söyledi. 

Büyükekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lige bahşedilen aranın bir tatil olmadığını, futbolcuların ve ailelerinin sağlıklarını gözetmek namına izole süreci olduğunu hatırlattı.

Takımın bir aksaklık olmaması halinde 3 Nisan Cuma günü toplanacağını anımsatan Büyükekşi, şunları kaydetti:

“3 Nisan Cuma gününe değin futbolcularımız bireysel antrenmanlarını tesislerimizde münferit olarak yapabiliyor. Futbolcularımızın her türlü ihtiyaçları Sportif Direktörümüz Fatih İbradı ve antrenörümüz Erdal Güneş tarafından karşılanıyor. Ayrıca teknik heyetimiz oyuncularımıza bir program hazırladı. Bu bağlamda oyuncularımız evlerinde de bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor.”

– “Test yaptırmak için başvurduk”

Mehmet Büyükekşi, futbolcuların ve kulüp çalışanlarının testten geçirilmesi için İl Sıhhat Müdürlüğüne başvurduklarını bildirdi.

Büyükekşi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Türkiye’nin ve dünyanın hassas bir dönemden geçtiğini dile getirdi. 

hemen en büyük hassasiyetlerinin insan sağlığı olduğunu anlatan Büyükekşi, “Bu anlamda futbolcularımızın ve kulüp çalışanlarımızın sağlığı ve mutluluğu bizim için fazla kayda değer. Bu yüzden zorunlu testleri yaptırmak adına İl Afiyet Müdürlüğüne başvurduk. Ümit ediyorum kısa zamanda gereken işlemler tamamlanacak.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı