Süper Lig

Galatasaray’ın iki derdi Babel ve Diagne

Ryan Babel ve Mbaye Diagne… İkisi de büyük umutlarla kadroya katıldı, fakat ikisi de beğenilmeyip diğer kulüplere kiralık yollandı. Bu iki oyuncunun bir öteki iki taraflı noktası ise gittikleri yerlerde de dikiş tutturamamaları.

Brugge’ün aylar önce kadro dışı bıraktığı Diagne’nin yanı sıra Ajax da geçtiğimiz günlerde Babel’i yolladı. Sezon bitiminde keza Diagne keza de Babel Galatasaray’a geri dönecek.Çünkü 33 yaşındaki kanat oyuncusunun 2, Diagne’nin ise 3 yıl daha kontratı var. Babel’in yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücreti bulunurken, bundan başka imza parasından kalan yaklaşık 1.3 milyon Euro’su daha var. Senegalli forvetin de kontratında yazar takvim ücreti sırasıyla 2 milyon 350 bin Euro, 2.4 milyon Euro ve 2.4 milyon Euro.

KRİZDE GİTMELERİ KUVVET!

Idare, yeni transferlerin önünü başlamak için mutlaka bu iki isimden kurtulmak zorunda. Fakat aldıkları yüksek ücretler nedeniyle, global kriz ortamında ayrılığı kabul etmeleri güç gözüküyor. Eğer Diagne ve Babel takımda kalırlarsa, sözleşmeleri boyunca toplam 13.450 bin Euro yani 197 milyon 781 bin TL alacaklar. Kadroda yer aldıkları takdirde, tanıdık olmayan kontenjanını da dolduracaklar.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı