Futbol

“Galatasaray’ın dengesini bozmuş”

Galatasaray ’ın eski futbol direktörü Cenk Ergün, sarı-kırmızılıların gündemiyle ilgili çarpıcı ifadelere imza attı. Galatasaray ’ın şampiyonluk şansını nasıl görüyor? Cenk Ergün, Galatasaray ile Fenerbahçe aralarında oynanacak derbi maç öncesinde Sneijder ile arasında geçen ilginç diyaloğu da anlattı.

Cenk Ergün: “İtalya ’ya gidecektim, iyi ama gitmedim”

PlaySpor ’da soruların yanıtlayan Cenk Ergün koronavirüs salgını ile ilgili olarak, “Geçtiğimiz hafta sonu İtalya’ya gidecektim. Haberler gelince vazgeçtim. Roma’daki otel bunu duyunca fazla üzüldü ve mail atıp, “Burada her şey yolunda, gelin” dedi. İyi oysa gitmemişim” ifadelerini kullandı.

Cenk Ergün: “Belçika ’da oyuncuların maliyetleri tartışılıyor”

“Belçika’da bu krizde derhal oyuncuların maliyetleri tartışılıyor. Oyuncuların ücretlerinde yüzde 20 indirime giden kulüp var. Apaçık çoğu soru işareti var. Teknik işsizlik diye bir kavram söz konusu. Devletin desteği de var” diyen Ergün, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak maç öncesi Sneijder ile aralarındaki diyaloğu anlattı.

Cenk Ergün: ”Maçın oynanmayacağı bilgisi Robin van Persie ’den gelmiş”

Cenk Ergün: ”Maçın oynanmayacağı bilgisi Robin van Persie ’den gelmiş”

Cenk Ergün, “Taksim’de bombalama olayları vardı ve Fenerbahçe ile oynayacaktık. Sneijder geldi ve “Bu maç oynanmayacakmış” dedi. “Nereden çıkarttın?” dedim, “Samandıra’dan Van Persie aradı, Konsolosluktan söylemişler” dedi. Hasan Çetinkaya ile konuştuk, pek bir data yok. Daha Sonra data geldi, oynanmadı” dedi.

Galatasaray ile ilgili tespiti

öte yandan Cenk Ergün, salgın nedeniyle Galatasaray ’da ciddi bir konsantrasyon bozukluğu yaşandığına şu sözlerle dikkati çekti:

Çoğunlukla bu tür olaylar ve taşların yerinden oynaması Galatasaray’a yarardı. Ligin devam etmesi ise azami Galatasaray’ın dengesini bozmuş gibi gözüktü. Galatasaray’ın üstünlük şansının azalmaya başladığını düşünüyorum.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı