Süper Lig

Galatasaray’dan misal koronavirüs kararı

Galatasaray, Covid-19 döneminde yaptığı bağışla elini taşın altına koyarken bir katkıya daha imzalamak istiyor. Sarı-kırmızılı yönetim yaptıkları egzersiz sonrasında Mecidiyeköy’de abes durumdaki oteli gereksinim olması durumunda Sağlık Durumu Bakanlığı’nın emrine vereceği bildirildi.

MADDİ MANEVİ TAKVIYE OLMALIYIZ

Bu fikri hayata devretmek isteyen Başkan Mustafa Cengiz’in yönetim kurulundaki arkadaşlarına, “Devletimizin hem fiziksel keza manevi olarak yanına olmalıyız. Mecidiyeköy’deki binayı da ihtiyaç duyarlarsa Sıhhat Bakanlığı’nın emrine tahsis edelim. Konum itibariyle lojistik bir yer” dediği kaydedildi. Uzun zamandır abes olarak duran ve otel için planlanan binada 182 oda yer alıyor. Keza binanın zeminden aşağıya 6 katı daha bulunuyor. 17 bin metrekare kullanım alanı olan bina için Galatasaray yönetimine daha önce otel ya da hastane olarak uygulamak için takvim 10 milyon TL kiralama bedeli ile teklifler gelmişti.

HASTANE OLARAK KULLANILABİLİR

Galatasaray’ın bir önceki başkanı Dursun Özbek döneminde Mecidiyeköy’deki araziye otel yapılması için genel kuruldan yetki alınmıştı. 2014 yılının son aylarından sonradan alınan izin ardından yapımına başlanan otel için Dursun Özbek, takvim en az 5 milyon dolar kazanç kazanılacağını söylemişti. Oysa yapımı bitmesine karşın otel boşta kalırken, Mustafa Cengiz ve yönetimi içi vahşi inşaat halindeki oteli devletin hizmetine verip hastane olarak yardımsever olabileceğine inanıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı