Süper Lig

Galatasaray’dan futbolculara iki seçenek: Ya feda, ya ertele

Dünyanın 1 numaralı gündem maddesi olan Kovid-19 salgınının en çok etkilediği alanlardan biri de spor ekonomisi. Futbol ve basketbol ilk önce olmak üzere hemencecik her spor dalında kuluüpler krizden en düşük etkilenmek için çare arayışında.

Son dönemde Juventus ve Barcelona’nın oyuncularıyla anlaşarak maaşlarında indirime gitmesi çoğu kulübe yol gösterecek gibi duruyor. Süper Lig ekiplerinden Galatasaray da aynı stratejiyi izlemeye hazırlanıyor.

İNDİRİM ISTEK EDİLECEK

Sarı-kırmızılı idare, birincil etapta maaşı yüksek futbolcularla masaya oturmanın hesaplarını yapıyor. Falcao, Muslera, Belhanda ve Feghouli ile görüşecek olan Galatasaray, 4 futbolcudan kazançlarında indirim istek edecek. Bu isimlerle anlaşma sağlanırsa operasyon genişleyerek bütün takıma yayılacak.

FEDA OLMAZSA DURDURMA

Galatasaray yönetiminin düşündüğü bir diğer seçenek ise oyuncuların alacaklarını 3 ay ertelemesi. Maaş indirim istedği kabul görmezse B planı olarak ödemelerin ertelenmesi masaya yatırılacak.

Yaklaşık 7 milyon euroluk kazancıyla Falcao keza Galatasaray’ın keza de Süper Lig’in en fazla şampiyon ismi konumunda. Sarı-kırmızılı takımın deneyimli yıldızlarından Feghouli 3.8 milyon euro, Muslera 3.5 milyon euro, Belhanda ise 3.3 milyon euro kazanıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı