Süper Lig

Galatasaray yönetiminden Falcao için transfer açıklaması

Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızı Falcao için özellikle Katar basınında sık sık aktarma haberleri dile getiriliyor. Ancak ne Kolombiyalı oyuncunun ayrılmak gibi bir hedefi ne de G.Saray yönetiminin yollamak gibi bir planı var…

CÜMBÜR CEMAAT MUTLU

Bu sezon sakatlığını atlatmasının peşinde performansı da sürekli artan El Tigre için G.Saray yönetimi de transfer haberlerini doğrulamazken, “Teklif de değil, isteyen de değil. Zaten gönderen de yok” diyerek Falcao ile yola devam edeceklerini açıkladı.

Ayrıca 34 yaşındaki oyuncu da ailesi ile İstanbul’da fazla mutlu olduğunu ve ayrılmak gibi bir planı olmadığını çoğu kez dile getiriyor. G.Saray’dan yıllık 5 milyon Euro garanti ücret alan yıldız oyuncunun 2 sezon daha mukavelesi bulunuyor.

1 SORU 1 YANIT | LEVENT TÜZEMEN

Yüksek ücretli oyunculara ilk kez Falcao elde etmek üzere önerge gelirse strateji ne olmalı?
MALI açıdan futbol kulüplerine ağır bir darbe indiren Covid-19 bundan böyle fiyatı yüksek transferler döneminin de kapanmasına yol açacaktır. Juventus ve Barcelona gibi dev kulüpler oyuncu maaşlarında indirime gidiyorsa Türkiye’de de büyük kulüpler fiyatı yüksek oyuncularından ilk olarak indirim başvurusunda bulunacaktır. Falcao G.Saray’ın gövdeli bir transferidir. Ama aldığı ödenti de el yakmaktadır. Eğer Arap ülkelerinden bir öneri kazanç, Kolombiyalı yıldız da kabul ederse kendimce G.Saray tekliflere sıcak bakabilir. Çünkü bu transferler oyuncunun talebi ile gerçekleşir. Yönetimin “teklif gelirse satarız” sözünün stratejik olmadığını düşünüyorum. Lakin Falcao’nun da Türkiye’de mutlu olduğunu dile getirdiğini hatırlatırım.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı