Süper Lig

Galatasaray Kulübü’nün divan kurulu toplantısı başladı

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda düzenlenen toplantıda, divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcıları Yusuf Günay, Kaan Kançal, yönetim kurulu üyesi Mahmut Recevik, eski başkanlardan Faruk Süren ve Dursun Özbek ile divan kurulu üyeleri hazırlanmış bulundu.

Toplantının başlangıç konuşmasını yapan Eşref Hamamcıoğlu, futbol takımının iyi gidişine değinerek, “2020 yılına girdiğimizden beri hepimizi olumsuz etkileyecek olaylar yaşıyoruz. Fakat moralimizi düzelten ve hepimizi her tarafta umutlandıran bir şey var. Profesyonel futbol takımımızın son 3 ayda gösterdiği olağanüstü galibiyet, umarım hepimizin desteğiyle devam edecektir. Profesyonel futbol takımımız, öteki branşlarda da olmasını temenni ettiğimiz şekilde başarılarına yeni bir halka ekleyecektir.” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’deki derbide Fenerbahçe’yi takriben 20 sene sonra rakip sahada mağlup ettiklerini andıran Hamamcıoğlu, “Bir Anadolu deplasmanından uzun vakit sonra zaferle döndük. Bundan dolayı sevincimiz epeyce fazla. Emeği geçen herkese fazla teşekkür ediyorum ve sizlerin namına onları kutluyorum.” diye konuştu.

Eşref Hamamcıoğlu, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle toplantıyı iptal etme ya da yerini değiştirme talepleri geldiğini belirterek, “Koronavirüs ile ilgili son bir haftada yoğun telefonlar aldık. Bir kısmı divan kurulunun iptali, bir kısmı da başka yerde yapılmasıyla ilgiliydi. Sonunda doktor üyelerimizle konuşarak toplantının yapılması gerektiğine karar verdik. İptali laf konusu olamazdı. Devlet otoritesinden bu nesil toplantıların iptaliyle ilgili bir telkin gelmeden Galatasaray Spor Kulübü olarak iptal etmemiz güzel karşılanmaz ve ek bir panik yaratır diye düşündük.” değerlendirmesini yaptı.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı