Süper Lig

Galatasaray ’da kurtuluş Brezilya ’dan!

Porto ’dan PSG ’ye 45 milyon Euro ’ya aktarma olması beklenen Telles ’ten satmak payı 4 milyon Euro ve Maicon ’u satın alacak olan Al-Nasr ’dan 3 milyon Euro Galatasaray’ın kasasına girecek ve sarı-kırmızılı kulübe hap olacak.

Öteki bütün Türk kulüpleri gibi fiziksel anlamda çıkış yolu arayan Galatasaray’a müjdeli haber geldi. Sarı-kırmızılılarda forma giyen Alex Telles ve Maicon’dan kayda değer bir kazanç elde edilmesi bekleniyor. 2016’da Porto’ya 6.5 milyon Euro karşılığında satılan Telles için yapılan sözleşmede sonraki satmak farkından yüzde 10 pay maddesi konulmuştu. Brezilyalı sol bekin Paris Saint-Germain’e 45 milyon Euro karşılığında transfer olması an meselesi.

İLGİLİ HABER Porto iflasın eşiğinde! Herkes satılık... Porto iflasın eşiğinde! Cümbür Cemaat satılık…

MADDİ YÜKÜ AZALTACAK

Telles, Fransız devine imza attığı anda Porto, Cimbom’a 4 milyon Euro ödeyecek. Suudi Arabistan takımlarından Al-Nasr’a kiralanan Brezilyalı stoper Maicon’u ise Arap kulübü takımda yetişmek istiyor. Bundan önce kiralama bedeli de ödeyen Al-Nasr, sarı-kırmızılılara 3 milyon Euro ödemeye hazırlanmış. Bu Nedenle iki futbolcudan 7 milyon Euro’luk bir gelir bekleniyor. Bu şart yönetimin futbolcu maaşlarındaki yükünü azaltacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı