Basketbol

Galatasaray basketbolda yönetim değişikliği

Yeni sezon öncesi belirsizliğin sürdüğü Galatasaray basketbol şubesinde önemli bir gelişme yaşandı. Şube yöneticileri Erol Özmandıracı ile Ömer Cansever, birlikte yürüttükleri görevden ayrıldıklarını açıkladı.

Görev yaptıkları süreçte imkanlar dahilinde ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını belirten ikili, değişen şartlar, sağlık ve özel sebeplerden dolayı görevi bıraktıklarını ifade etti.

Sarı kırmızılı kulüpte yeni sezon öncesinde hem kadın hem de erkek basketbol takımında belirsizlik hakim. Kadın takımının sembol ismi kaptan Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek, geçtiğimiz günlerde Botaş’a transfer olmuştu.

Her iki oyuncu da yeni sezon öncesinde yapılan yüzde 40’lık indirim talebini kabul ettiklerini ancak kendileriyle yeni sözleşme konusunda iletişime geçilmediğini açıklamışlardı. Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Galatasaray Doğa Sigorta, teknik ekibin durumu netleştikten sonra transfer çalışmalarına başlayacak.

Ancak koç Ertuğrul Erdoğan ile tekrar anlaşmaya varıldığı duyurulmasına rağmen yeni sözleşme ile ilgili resmi açıklama hala yapılmadı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı