Süper Lig

Galatasaray, ‘Baba ’ Gündüz ’ü andı

Galatasaray Kulübü, ‘Baba’ lakaplı unutulmaz futbolcusu ve teknik direktörü Gündüz Kılıç ’ın vefatının 40. yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Galatasaray Kulübü, “Baba” lakaplı unutulmaz futbolcusu ve teknik direktörü Gündüz Kılıç ’ın ölümünün 40. sene dönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Sarı-kırmızılıların resmi inaternet sitesindeki yapılan paylaşımda, “Galatasaray’ın ruhuna benliğini katan ve Galatasaray’ı herhangi bir spor kulübü olmanın ötesine içeren efsanevi isimlerden olan Gündüz Kılıç, tam 40 sene önce, 17 Mayıs 1980 tarihinde aramızdan ayrıldı. Galatasaray Futbol Takımı’nın efsane futbolcularından ve tarihi başarılara imza atan teknik direktörlerinden biri olarak hem Galatasaray hem de Türk futbol tarihinde unutulmaz bir yere sahip olan Gündüz Kılıç’ı ölümünün 40. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. 17 Mayıs 1980 günü hayata veda eden Gündüz Kılıç, futbolculuğunun yanısıra lider kişiliği ve karizması dolayısıyla sadece Galatasaraylılar kadar değil tüm spor çevreleri kadar hürmet ve sevgiyle karşılanmış ve bu yüzden de ‘Baba ’ lakabıyla anılmıştı” denildi.

Gündüz Kılıç, Galatasaray formasını iki farklı dönemde toplam 17 yıl terletti. Futbolu bıraktıktan daha sonra ise çeşitlik takımlarda teknik direktörlük yapan Kılıç, sarı-kırmızılı takımı 3 farkı dönemde 11 yıl çalıştırdı.(İHA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı