Süper Lig

Galatasaray ’a can suyu! 18.8 milyon TL

Akıllı anlaşmalar, Galatasaray’ı corona günlerinde rahatlatacak. Satışa çıkarılan Diagne’ye yeni bir talibin çıkması geliri arttırabilir.

Dünyayı kasıp kavuran corona virüsü nedeniyle idareli açıdan can sıkıntısı yaşayan takımlardan biri de Galatasaray… Yüksek maaş bütçesini seviyeye sürüklemek isteyen sarı-kırmızılı kulüp, maçların oynanmadığı, hemen hemen tüm gelirlerin kesildiği dönemde akıllı anlaşmaların faydasını görüyor.

Galatasaray, sattığı ya da kiraladığı oyuncuların ‘bonus’larından toplam 18.8 milyon TL ilave gelir elde edecek.

TELLES ’CILT 1.8 MİLYON EURO

Porto, PSG ile Alex Telles’in 25 milyon Euro’ya satılması konusunda anlaştı. Portekiz ekibi, Galatasaray’dan 6.5 milyon Euro’ya aldığı oyuncudan elde ettiği kârın yüzde 10’unu verecek. Yani Cimbom’a 1.8 milyon Euro gelecek.

DIAGNE ’DEN 500 BİN EURO

Bir öteki katkı Belçika’dan… Mbaye Diagne’yi kiralarken anlaşmaya ‘üstünlük maddesi’ ekleyen Galatasaray, Clubb Brugge’ün şampiyon ilan edilmesiyle ‘bonus’u yargı etti. Sarı- kırmızılılar, 500 bin Euro daha kazanacak.

RODRIGUES ’DEN 250 BİN DOLAR

Galatasaray halen Fenerbahçe’de kiralık olarak oynayan Garry Rodrigues cephesinden de iyi haber aldı. Galatasaray ’a son taksiti devretmek istemeyen Al İttihad kulübü ile anlaşıldı. 250 bin dolarlık ödeme bir hafta içinde gerçekleşecek.

GELİR ARTABİLİR

Galatasaray ’ın satışa çıkardığı Mbaye Diagne’ye Leeds United ve Watford’dan daha sonra İngiltere’den üçüncü talip de çıktı. Nottingham Forest’ın Senegalli golcüyü istediği İngiliz medyasına yansıdı. Haberde, oyuncunun kulüp için biçilmiş kaftan olduğu vurgulandı.

Diagne’nin de “Trezeguet ile düzenli olarak görüşüyoruz. Bana İngiltere’deki futbola uygun olduğumu söylüyor” sözlerine yer verildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı