Süper Lig

Futbolculardan Beşiktaş yönetimine: “Borcunuzu ödeyin konuşalım”

Beşiktaş Yönetimi, koronavirüs salgınının futbolu durdurmasıyla daha da tedirgin günler yaşıyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve arkadaşları, acele ihtiyaçları kendi cebinden karşılarken yönetimin de bundan böyle gücü halsiz durumda. Salgının getirdiği şiddet parasal şartlarda birazcık gevşemek için tüm kulüpler oyuncularıyla aidat indirimi görüşmeleri yaparken, Beşiktaş’ın bu konuda da eli zayıf. Çünkü uzun süredir ödenmeyen maaşlar, yönetimin pazarlık şansını düşürüyor.

BORÇ ÖDEYECEK KAYNAK DEĞIL

Yöneticilerin ilk kez tanıdık olmayan oyuncular olmak üzere bazı isimlerle yaptığı ön görüşmelerin böylece sonuçsuz kaldığı belirtildi. İndirim için kapısı çalınan futbolcular laf birliği etmişçesine, “Önce birikmiş borçlarınızı ödeyin, daha sonra indirim konusunu görüşelim, kesinlikle rahatlık sağlarız” cevabını verdi. Yerli oyuncuların ise bu konuda daha elastik davrandığı ve yabancılar ikna edilirse indirime sıcak baktıkları belirtiliyor.

KARIUS DIŞINDA DA ŞİKAYET VAR

Tüm gelirlerin temlikli olması nedeniyle Beşiktaş’ın kasasına bir kuruş para girmiyor. Başkan Ahmet Nur Çebi daha önce “Elektrik faturasını ödeyecek paramız değil” diyerek bu durumu ortaya koymuştu. Taraftardan mali yardım almayı planlayan ve bunun için destek kampanyası düzenlemeye hazırlanan yönetim, virüs salgını yüzünden onu da iptal etmek zorunda kaldı. Karius dışında diğer oyuncuların da bağımsızlık kalmak için kulübü FIFA’ya şikayet ettiği iddiaları da var.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı