Basketbol

Fuad Moussati, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’un değişmezi

Ülkesinde basketbola başlamasının ardından milli takıma değin yükselen engelli basketbolcu Fuad Moussati, Türkiye’de daha önce oynamış bir arkadaşının yoluyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor takımının başkanı ve antrenörü Serdar Yıldırım ile tanıştı. Ayrı ülkelerde oynamak ve basketbolunu için Yıldırım’ın transfer teklifini kabul eden Moussati, sezon başında Şanlıurfa’ya geldi.

Hazırlık döneminde çok çalışarak kısa sürede takımın değişmezlerinden biri olmayı başaran 29 yaşındaki engelli basketbolcu, kendisini geliştirerek ülkesine daha çok faydalı olmayı amaçlıyor.

“Basketbol hayatımı değiştirdi”

Moussati, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 yaşında ülkesinde izlediği bir maç sırasında fazla heyecanlandığını ve bu sporu yapmaya karar verdiğini söyledi. Kısa sürede milli takıma seçildiğini anlatan Moussati, “Basketbol hayatımı değiştirdi diyebilirim. Bu sayede sosyal hayatım değişti, vücudum daha sağlıklı oldu hem spor yapmaya başladıktan sonra daha çok insanlarla tanıştım, öbür şehirler ve ülkeleri görme şansı buldum.” dedi.

Moussati, eşi ve bir oğlunu ülkesinde bırakarak hayallerinin peşinden koştuğunu anlatarak, şöyle devam etti:

“Sporda son vermek diye bir şeyi kabul etmiyorum, oynayabildiğim değin oynamak isterim. en düşük 50 yaşına dek oynamak istiyorum. Benim gibi engelli arkadaşlarıma spor yapmalarını öğüt ediyorum, mutlaka bir sporla ilgilensinler. Bilhassa başkanımız ve antrenörümüz Serdar Yıldırım’a fazla teşekkür ediyorum. Kendisini babam gibi görüyorum, bana çok yardım veriyor keza takım arkadaşlarımla bir aile gibiyiz. Hepsine teşekkür ediyorum.”

“Moussati kabiliyetli ve basketbolu çok seviyor”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor takımının başkanı ve antrenörü Serdar Şimşek da Moussati’nin takıma kısa sürede düzen sağladığını ve büyük katkı maddesi sunduğunu söyledi.

Moussati’nin yetenekli ve basketbolu fazla seven biri olduğunun altını çizen Şimşek, “Moussati, Fas Ulusal Takımı’nın da önemli oyuncularından bir her birine. Türkiye’de kendisini daha iyi geliştirerek ulusal takımına daha fayda sağlamak ve Avrupa takımlarında oynamak istiyor. Kendisinden çok memnunuz, takımımıza şiddet kattı. İnşallah burada bizimle başarılı olarak hedeflediği yerlere kazanç.” ifadelerini kullandı.

AA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı