Basketbol

Frutti Extra Bursaspordan ligler ertelensin talebi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili alınan kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgınına aleyhinde alınacak tedbirlere ilişkin toplantıda alınan kararlar doğrultusunda; sporcuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak namına TBF göre organize edilen profesyonel liglerdeki müsabakaların bugünden itibaren, Nisan ayının ardına kadar seyircisiz oynanması kararlaştırdı.

Konuyla ilgili ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor ise, tanımlama yayınlayarak liglerin ertelenmesini talep etti.

Frutti Extra Bursaspor ’dan yapılan açıklamada, “Bütün dünyayı etkisi altına bölge Kovid-19 adlı koronavirüs salgının ülkemizde de tespit edilmesinin arkasında Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır. Ilk Önce sağlık durumu ilkesinden hareketle, seyirciler dek sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir. Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir. Hem konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle önemli finansal zorluklar yaşamış bütün kulüplerimiz namına manâlı sıkıntılar doğuracaktır. Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere liglerin ertelenmesi görüşünde olduğumuzu devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine talep ederiz. Hiçbir başarı ve layık insan sağlığından kayda değer değildir. Bu konuda alınacak her türlü karara da saygılı olduğumuzu belirtiriz” ifadeleri yer aldı.

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı