Spor Haberleri

FIFA ’dan corona virüs kararı: ‘Kulüpler, mili takımlara futbolcu yollamak zorunda değil ’

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), kulüplerin ulusal takımlara oyuncu göndermesini zorunlu kılan maddeyi, dünyayı etkisi altına bölge corona virüs salgını sebebiyle Mart ve Nisan ayları için askıya aldığını açıkladı.

FIFA ’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, corona virüs tedbirleri kapsamında ülkeler arasında koyulan yolculuk kısıtlamaları nedeniyle Mart ve Nisan aylarında kulüplerin ulusal takımlara oyuncu gönderme zorunluluğunun kaldırıldığı bildirildi.

Açıklamada; alınan kararın sadece oyuncular ve halkın sağlığı ile ilgili olmadığı belirtilerek, bir takım takımların manâlı futbolcularının salgın sebebiyle sahalardan uzak kalacağı, bir takım kulüplerin ise bu gelişmelerden etkilenmeyeceğine dikkat çekildi. Bu noktalar göz önünde bulundurularak, rekabete zarar gelmesinin önlenmesinin amaçlandığı kaydedildi.

öte yandan, FIFA, Mart ve Nisan aylarında yapılması planlanan tüm milletlerarası müsabakaların, düşüncesiz sağlık durumu risklerinden ve potansiyel haksız spor durumundan sakınmak için güvenli etraf oluşuncaya kadar ertelenmesi önerisinde de bulundu.

Açıklamada ayrıca, Asya ve Güney Amerika ’da oynanacak olan FIFA Dünya Kupası eleme maçlarının da, FIFA ile ilgili konfederasyonlar arasındaki görüşmelerin ardından ertelendiği hatırlatıldı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı