Basketbol

FIBA 3×3 Dünya Turu ’nun sezon takvimi güncellendi

FIBA 3×3 Dünya Turu 2020 sezonundaki birincil 5 Master turnuvası, koronavirüs(COVID-19) salgını dolayısı ile oluşan mevcut koşul ve oyuncuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sıhhat ve güvenliğini korumak için ikinci döneme ertelendi. Doha, Mexico City ve Utsunomiya Masters turnuvaları ilk olarak planlandığı gibi gerçekleşmeyecek olup, yeni tarih ilerleyen zamanlarda duyurulacak. Manila ve Chengdu Masters turnuvalarının ise sırasıyla 15-16 Ağustos ve 17-18 Ekim tarihleri aralarında gerçekleşmesi planlandı.

Gerçekleşmesi beklenen iki FIBA 3×3 Olimpiyat Eleme Turnuvası ile ilgili olarak, Merkez Kurulu, FIBA’nın geri kalan altı (6) Olimpiyat Eleme Turnuvası (3×3 için iki ve erkek basketbol için dört) hakkında en iyi çözümü bulmak için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile görüşmelerine devam edeceğini duyurmuştu.

FIBA, koronavirüs ile ilgili durumu jurnal olarak takibe ve durum izin verdiğinde müsabakaların erteleme kararlarının değişmesine ilişkin seçenekleri değerlendirmeye devam edecek.

İHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı