Süper Lig

Feyyaz Uçar: “Şenol Güneş yaptı, Sergen de yapar”

Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Feyyaz Uçar, Sözcü Gazetesi’ne konuk oldu. Beşiktaş muhabiri Ali Aydın’la telekonferans konuşmasına katılan Uçar, eski ekip arkadaşı Sergen Yalçın’a övücü sözlerle yardım verdi.

TFF 2. Lig ekiplerinden Vanspor’un hocalığını yapan 57 yaşındaki teknik adam, “Sergen bugün gelmeyecekse ne süre gelecekti Beşiktaş’a? Beşiktaş yönetimi, fazla içten meslek yaptı. Bir evladına sahip çıktı. Bizim ardına kadar destek vermemiz gerekli. Kendisi fazla zekidir, ben ümitliyim” dedi

ALLAH YARDIMCISI OLSUN

Uçar, sözlerine şöyle devam etti: “İmza töreninde ‘Hayatımda ilk defa bu dek heyecanlandım’ dedi. Chelsea’ye 2 gol atarken bu kadar heyecanlanmamıştı. Şenol Güneş, Beşiktaş’a geldiğinde şampiyonluğu yoktu. Beşiktaş’la 2 lig zaferi yaşadı. Bunu Sergen de yapabilir. Niye yapamasın? Bu çocuğun bu kadroyla ‘Allah yardımcısı olsun’ diyorum. Keşke bir Talisca, bir Pepe, bir Gomez olsa elinde. O zaman zaten Sergen’in arkasından durmamıza gerek kalmayacak!”

FUTBOL SANAL OLACAK

“Fubol eskisi gibi olmayacak, teknoloji fazla süratli gelişti. Futbolcu her açıklamayı sosyal medyadan yapıyor. Ben kullanmayı düşünmüyorum. İş çığırından çıktı, yıkıntıilginç bir ortam. Bir kâğıda dökmek için bin okumak lazım. Futbolun gittiği yer bizleri yalnızlaştırıyor. Teknolojinin bu dek işin içine girmesi futbolun sportif yönünü, acemi ruhunu, centilmenliğini, ortak sevgi saygıyı bitirecek. Artık işin sanal kısmında bir patlama olacak gibi. Biz Ronaldo’yu, Messi’yi sahaya çıkartıp oynatamazsak bunların sanalları çıkacak, onlar oynayacak, ahali onları izleyecek.”

TÜYLERİMİZ DİKEN DİKEN

“Fatih Öğretmen, Rüştü kardeşim, Abdurrahim Albayrak’a ve bu hastalığa yakalanan tüm insanlara geçmiş olsun. Hayatlarını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. TV’den seyrediyorsun cenazesini alamıyor insanlar. Bu çok acı. Tüylerim diken diken oluyor.

HAYAT DEVAM EDECEK

“Corona virüs salgını tüm dünyayı sardı. Çocukken daima bir korkum vardı: Bir gün halk müziği futboldan sıkılacak ‘Hadi evimize gidelim’ diyecek, tribünler boşalacak. İşte bir virüs çıktı, elimizi kolumuzu bağladı. İnsan, hayatın en değerlisi. Hiçbir insanı riske atmamak lazım, evimizde kalıp sıradan hayatın devam etmesini bekleyeceğiz. Sadece bizim yok bütün dünyanın işi gerçekte çok güç.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı