Süper Lig

Fernando: “Porto ve Galatasaray’da kaptanlık yaptım, Sevilla’da da yaparım”

Sezon başında Galatasaray’dan İspanya La Liga ekibi Sevilla’ya 4,5 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olan Fernando Reges, koronavirüs ve kaptanlık için açıklamalarda bulundu.

İspanyol basınına konuşan 32 yaşındaki futbolcu, koronavirüs salgınına karşın antrenmanlarını evde sürdürdüğünü dile getirdi.

Fernando Reges’in röportajından öne çıkanlar şu şekilde;

– Bu dek uzun zaman evde olmak acayip geliyor mu?

Fernando: Herkes için zor bir şart ancak ailemin yanında edinmek, çocuklarla oynamak, eşimle zaman vermek, onlarla tebessüm etmek için iyi bir vakit olduğunu düşünüyorum. Bu olay yaşandı evet fakat bardağın batmış tarafına da bakmalısınız. Koronavirüs salgınının geçmesini ummak zorundayız. Göz Önünde Bulundurmak ve günlük olaylara değer saptamak için daha artı zamanımız var.

– Burada aileniz ile birliktesiniz. Brezilya’da bulunan sevdiklerinizle de bağlantı halinde misiniz?

Fernando: Evet, orada yer alan ailemle aralıksız konuşuyorum. şimdi İspanya’da bunu yaşıyoruz oysa Brezilya’da da şart şiddet olacak. Kendimce orada bu durumu denetim altına almak güç olacaktır. Hükümetin söyleyeceklerine ve alınacak önlemlere hürmet gösterilmezse virüsü tuzak çoğu kişi olacaktır.

– Reel şu ancak; dünya olarak alarm durumunda yaşayacağımızı hayal edemedik.

Fernando: Dürüst, dün eşimle bu konu hakkında konuşuyordum. Çünkü yağan bir yağmurun insanları öldürdüğü bir dizi izlyorduk. derhal içerisinde bulunduğumuz koşul, katiyen gerçekleşeceğini düşünmediğimiz nadir bir koşul.

– Senin açından baktığımızda iyileşmek için daha artı zamanın var.

Fernando: Futbolun durmasını istemezdim fakat evet, iyileşmem için iyi oldu. Evde yalnız başına amaçlamak zordur fakat özel bir programım var ve her gün uyguluyorum. İşleri içten yapmak zorundasınız. Benim için iyi oldu. Böyle huzursuz bir durumdan ötürü ara vermek kötü olsa da bana yaradı. Umarım geri döndüğümde her şey daha iyi olur.

– Carriço ve Banega’nın takımdan ayrılması gündemde. Sevilla’nın bir lidere, bir kaptana ihtiyacı olacak. Buna hazırlanmış mısın, meydan okumayı kabul ediyor musun?

Fernando: Her takımın şüphesiz bir lidere ihtiyacı var. Banega gidecek, Carriço çoktan ayrıldı. Benden kaptan olmam istenirse buna hazırım. Porto’da ve Galatasaray’da kaptanlık yaptım. Bunu daha önce yaşadım ve Sevilla’dan böyle bir öneri gelirse çok sevinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı