Süper Lig

Fernando Muslera: ‘Kafamızda soru işaretleri vardı ’

Galatasaray’ın deneyimli kalecisi Fernando Muslera, sarı kırmızılı takımın sosyal ağ hesabından açıklamalarda bulundu. Uruguaylı eldiven, “En büyük fark maç sayıları. İlk yarıda yoğun maç programı vardı. Talihsiz sakatlıklar da yaşandı. Katıldığımız her kupada en iyisini yapmak istiyoruz. Hocamız bizi maçlara en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor ve maçlara çıkıyoruz” dedi. 

Futbolu çok özlediğini ve ailesine daha çok zaman ayırdığını belirten Muslera, “Stadı, taraftarları, maçlardaki adrenalini, antrenmanları, soyunma odasının atmosferini özlüyorum. Bütün gün evdeyim, çocuklarımla vakit geçiriyorum. Çocuklarla oynamak babalığın bir parçası. Her babanın çocuklarına ilgi göstermesi gerekiyor. Şu anki durumu algılayamayacak kadar küçükler. Yemek yapmak konusunda eşime destek ediyorum. Çocukların uyumasından daha sonra eşimle beraber film izliyoruz. Kişisel gelişim kitabı okuyorum” diye konuştu.

“HER KUPADA EN İYİSİNİ YERINE GETIRMEK İSTİYORUZ”

Muslera, ligin birincil yarısının fazla yoğun geçtiğini dile getirirken, “En büyük ayrım maç sayıları. İlk yarıda yoğun maç programı vardı. Talihsiz sakatlıklar da yaşandı. Katıldığımız her kupada en iyisini yerine getirmek istiyoruz. Hocamız bizi maçlara en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor ve maçlara çıkıyoruz” dedi.

“TAFFAREL ’İN BANA FAZLA ARTISI OLDU”

Kaleci antrenörü Taffarel ’den de övgüyle bahseden Muslera, “En sevdiğim işi yapıyorum. Kalede edinmek, maksimum performansı uygulamak benim için çok manâlı. Uzun senelerdir buradayım. Önemli olan her sene üzerine koymak. Fatih hocanın yeri bende ayrıdır. Futbolun içinde kendisini bir baba gibi görüyorum. Bana da çok takviye oluyor. Taffarel ’den şahane şeyler öğrendim. Bana çok artıları oldu. Takımımı, camiamı seviyorum. Taraftarların desteğini bakmak çok önemli. Ulusal ekip da beni motive ediyor. Bunun için de kulüp takımında iyi performans göstermeniz gerekiyor” açıklamasında bulundu

“SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ EN İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR”

Corona virüs salgınında mücadele için doktorların söylemlerine dikkat edilmesi gerekildiğini dile getiren Muslera, “Bundan önce sahada biz vardık, biz mücadele ediyorduk. Tüm arkadaşlarımızla biz savunma yapıyorduk. şimdi bu hastalığa aleyhinde sahada doktorlarımız, sağlık durumu ekibimiz, hemşirelerimiz mücadele ediyor. Dualarımız onlarla beraber. Onları dinlememiz gerekiyor. Ben bir aydır buna uyuyorum. Konuştuğum yerli, yabancı tüm arkadaşlarım uyuyor, hepimiz evlerimizdeyiz. Galatasaray taraftarlarına ve tüm Türk milletine seslenmek istiyorum; evde kalalım ve doktorlarımızı dinleyelim. Sağlık Durumu Bakanlığımız en iyi şekilde çalışıyor. Doktorlara uyduğumuz sürece ayrıca doktorlara destek edeceğiz ayrıca bu illetten kurtulacağız” dedi.

“KAFAMIZDA SORU İŞARETLERİ VARDI”

İlk zamanlar salgından nedeniyle vesvese yaşadığını belirten Muslera, “Kafamızda soru işaretleri vardı. Fatih hocamız yine bir ilki yaparak, video konferansla bize ulaştı. Hepimizle ayrı ayrı konuştu. Kendisi de çok şükür hastalığı atlattı. Hastalığı nasıl geçirdiğini, sponsor hastanenin çalışmalarını, Sağlık Bakanlığının nasıl çalıştığını, diğer hastanelerin çalışmalarını anlattı. Burada çok güvende olduğumuzu, olur ya de kendi ülkemizdekinden daha güvende olduğumuzu anlattı. Fazla rahatladık” diye konuştu.

“SOSYAL MESAFEMİZİ KORUYALIM”

Muslera, kurallara uyarak bu virüsü atlatılacağına inandığını söylerken, “Doktorların söylediğini en iyi şekilde dinleyip sosyal mesafemizi koruyalım. Bu kurallara herkesin uymasını tavsiye ediyorum. Umarım el birliğiyle bu illeti atlatırız”  şeklide konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı