Basketbol

Ferhat Akbaş’lı Chemik Police, Polonya Kupası’nı aldı

Chemik Police’nin başantrenörü Ferhat Akbaş, Polonya Kupası finalinde Developres SkyRes Rzeszow’la karşılaştı. Rakibine beş set sonunda avantaj sağlayan Chemik, tarihinde sekizinci kez Polonya Kupası’na uzandı. Chemik keza Polonya Süper Kupası’nın peşinde sezonun ikinci kupasını kazanmış oldu.

Finale istediği gibi başlayamayan Chemik, ilk seti 21-25’le rakibine kaptırdı. İkinci sette oyuna geri dönen Chemik, 25-10 ile maçta durumu 1-1’e getirmeyi başardı. 27 dakika süren üçüncü set ise 19-25’le Developres SkyRes Rzeszow’un oldu. Maçın dördüncü seti itibariyle daha hevesli bir oyun sergileyen Akbaş’ın öğrencileri alın yazısı setini 25-23 alarak maçı final setine taşıdı.

Şampiyonu belirleyecek final setinde 8-10 geriye doğru düşen Chemik Police tekrar tekrar aldığı sayılara 13-10 öne geçmeyi bildi ve seti de 15-13 alarak kazanan oldu.

Şampiyonluğun peşinde konuşan Akbaş, “Polonya Kupası’nı bizim için oldukça önemliydi. Kazandığımız için mutluyuz. Takımımın son belli başlı değin göstermiş olduğu mücadeleden dolayı fazla memnunum. Katiyen pes etmedik. Takım olarak ayağa kalktık, maçta geri döndük ve kazandık. En kritik anda geri adım atmayarak kupayı kazandık. Bu sebepten dolayı bütün oyuncularımı ve teknik ekibimi tebrik ederim ve ilk olarak oyuncularım almak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı