Süper Lig

Ferdi Kadıoğlu: Ulusal Takım tercihimi öneri geldiğinde yapacağım

Fenerbahçe’nin genç futbolcusu Ferdi Kadıoğlu, ulusal ekip tercihini önerge geldiği zaman yapacağını söyledi. Ferdi, ayrıca 13 yaşındayken Türkiye’den ulusal ekip için eğlence aldığını da açıkladı.

Trabzonlu bir baba ve Kanadalı balerin bir annenin ikinci evladı olarak Hollanda ’da dünyaya gelen Fenerbahçe ’nin 21 yaşındaki futbolcusu Ferdi Kadıoğlu, TFF ’nin TamSaha Dergisi ’ne hayatını ve gelecek planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

7 Ekim 1999 Hollanda Arnhem doğumlusun. Futbola başlamadan önce Hollanda ’da nasıl bir çocukluk geçirdin?

“Evet, dediğiniz gibi Arnhem doğumluyum. Lakin orada yalnızca 1-2 yıl yaşadım. daha sonra Nijmegen ’e taşındık. Orada büyüdüm ve okula gittim. Futbola 4 yaşında, Arnhem ’in AZ 2000 takımında başladım. Çocukluğumda okula gittiğimi hatırlıyorum. Annem de babam da çalışıyordu. Annem profesyonel bir balerindi. Güzel bir çocukluk geçirdim diyebilirim. Şikayet edebileceğim hiçbir şey değil.”

Aileni tanıyabilir miyiz? Hollanda ’ya ne süre ve nereden göçmüşler?

“Doğrusu komik bir hikaye. Babam Türkiye ’de doğuyor ve 7 yaşında Hollanda ’ya yerleşiyorlar. Annem Kanada ’da doğuyor ve o da 1 yaşında Hollanda ’ya göçüyor ailesiyle. Lakin açıkçası nasıl tanıştıklarını bilemiyorum. Çünkü fazla sık rastlanacak bir şey değil bir Türk ile Kanadalının Hollanda ’da evlenmesi. Aslında güzel bir hikaye. Benden 1 yaş büyük bir ablam var. O şu lahza Hollanda ’da okuyor. Annem, ablamla birlikte Hollanda ’da, babam benimle birlikte Türkiye ’de yaşıyor. Fiilen ben Türkiye ’de futbol oynadığım için ailemin mecburen bölünmesi gerekti. Annemin, ablamla kalması gerekti. Ablam okuyordu. Babam da burada benimle birlikte. Babam Trabzon, Arsin ’den Hollanda ’ya göçmüş.”

“13 YAŞIMDA TÜRKİYE ’DEN MISAFIR ETME ALDIM”

Genç yaşından itibaren istikrarlı bir oyuncusun. ulusal takım konusunda Hollanda ’yı seçtiğini; U17, U19, U21 Avrupa Şampiyonaları ’nda forma giydiğini görüyoruz. Gurbette yaşamış Türk futbolcular ulusal takım konusunda bu ayrıma mutlaka geliyor. Türkiye ’den bir teklif mi olmadı? Senin hikayen nasıl gelişti?

“Aslında bir keresinde ziyafet almıştım. Ama o vakit çok gençtim. Yanılmıyorsam Almanya ’da bir turnuva için çağırmışlardı. 12 ya da 13 yaşındaydım. sonradan hiç davet almadım. Fakat bağlı şu anda işler biraz değişti. Hollanda ’da altyapılar eğitimini almış birçok oyuncunun Türk Milli Takımı ’nı seçtiğini görüyorum. Fakat dediğim gibi, sonra bir teklif almadım Türk Milli Takımı ’ndan Hollanda A Millî Takımı ’nda oynamadığım için A ekip seviyesinde Türkiye, Hollanda ve Kanada ’yı seçme hakkına sahibim.”

Üçünden de teklif gelirse kimi seçersin?

“Çok şiddet bir soru gerçekten. Sonuçta demin hiçbirinden öneri almadığım için seçim yapmıyorum. Lakin bu öneri gelirse o süre ciddi ciddi düşünürüm.”

“BENİM İÇİN BÜYÜK BİR RÜYA GERÇEKLEŞTİ”

2018 yılında yolun Fenerbahçe ile kesişti. Transferin nasıl gerçekleşti?

“2018 yılında menajerim beni aradı ve “Fenerbahçe seninle ilgileniyor, ne düşünüyorsun?” diye sordu. Fenerbahçe ’ye Hollandalı bir hocanın da geleceğini zaten duymuştuk. Dolayısıyla benim için haberleşmek fazla daha kolay olacaktı. Gün be gün kulüple görüşmeler sürdü. En sonunda da 4 yıllık bir sözleşmeye imza attım. Fiilen çok heyecanlı ve mutluydum. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Benim için büyük bir rüya gerçekleşti diyebilirim.”

Korona illeti bütün hayatımızı etkiledi. Sen evde geçen günlerde neler yaptın? Ayrı hobiler edindin mi?

“Ben oyun oynamayı fazla seviyorum. Call of Duty ve FIFA oyunlarını oynuyorum. Vaktimi oyun oynayarak ve her gün idman yaparak geçirdim. Her gün idman yaptım çünkü lig başladığında fit bir şekilde kaldığım yerden devam edebileyim bununla birlikte yemek yemek yapmayı öğrenmeye başladım. Birkaç kez yemek yapmayı denedim. Ama başlıca amacım dediğim gibi fit kalabilmekti.”

İstanbul ’da nasıl bir hayatın var? Manâsız zamanlarında neler yapıyorsun?

“Fiilen çok güzel bir şehir halkı İstanbul. Yapacak fazla artı şey var. ara sıra ekip arkadaşlarımla, ailemle veya babamla açık havada yemek yemeye gidiyoruz. zaman zaman alışverişe gitmeyi seviyorum. Çok hoş alışveriş merkezleri var. İstanbul hakkında sevmediğim tek şey trafik. Onun dışındaki her şey çok hoş.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı