Süper Lig

Fenerbahçe’ye Jose Mourinho onaylı sistem

Koronavirüsün Avrupa futboluna olumsuz etkileri ve liglerin araya girmesi sonrası Fenerbahçe, garip bir yöntem buldu. Takım antrenmanları için devreye giren ‘E-antrenman’ modeliyle çevrim içi sistemde özel bir program uygulanıyor.

Saha içi top çalışmaları haricinde maddesel dayanıklılık, kondisyon artırıcı metotlar ve bütün spor çalışmaları bu tatbik doğru aksamadan gidiyor. Çevrimiçi programa bütün ekip oyuncuları, antrenörler hatta tercümanlar aynı anda antre yapıyor. Benzer anda çevrimiçi olan oyunculara hem tüm talimat gidiyor ayrıca ekip çalışması beraber yapılabiliyor hem de yakından izleniyor.

Uyruk Gazetesi’nin haberine tarafından; Bu sistemi Almanya’dan Bayern Münih ve İngiltere’den Tottenham uyguluyor. Bayern Münih bu sistemin öncüsü olurken, teknik direktör Hansi Flick ve ekibi, takımın birbirinden kopmadan çalışabildiğine dikkat çekti. Flick, “Hem oyuncular birbirlerini görünce motive oluyor hem de çalışmalarımız ve takımın fiziki kapasitesi sekteye uğramıyor” dedi.

Jose Mourinho’lu Tottenham da pazartesi günü bu sisteme başladı. Portekizli menajer, böylesine mucizevi bir dönemde, ‘hayat kurtarıcı’ olarak tanımladığı ahenk doğruca her bir oyuncusunun ne yaptığını takip edebildiğini bildiriyor. Mourinho, “Tek bir oyuncunun bile vazgeçme ya da aylaklık şansı yok. Çünkü lahza be lahza tüm verileri alıyoruz. Bağlı yana değiliz lakin ekranlarda birbirimizi görüyoruz, böyle bir ortamda bu çok güzel bir baht” ifadelerini kullandı.

Eğlenceli anlar

Fenerbahçe, Bayern Münih ve Tottenham kadar kullanılan yeni model ‘E-antrenman’ sistemi neşeli görüntüler ortaya çıkarıyor.

Birbirlerini aynı anda ekrandan peşine düşüp takip eden futbolcular arasında ve antrenörlerin talimatları komik anlar yaşatıyor. Bayern Münih son olarak oyuncularını motive etmek için eski yıldızlarından Bastian Schweinsteiger’i antrenmana dahil etti. Tottenham’da da Mourinho’nun ekran başında oyuncularına verdiği açıklamalar futbolcuları eğlendiriyor. Fenerbahçe’de de Zeki Murat Göle’nin oğluyla beraber ekran başına geçmesi herkesin neşesini artırıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı