Süper Lig

Fenerbahçeli voleybolcu: “Kız arkadaşım karantinada”

Fenerbahçe erkek voleybol takımının Hollandalı yıldızı Wouter Ter Maat, koronavirüsle ilgili düşüncelerini ülke basınına anlattı.

Wouter Ter Maat, İstanbul’da yaşamın çok sakinleştiğini belirterek, “İstanbul sokakları çok gürültüsüz ve sakin. Çok garip bir durum. Sokaktakiler maske takıyorlar. Pazartesi akşamı sürekli yemek yediğim bir restorana gittim ve kapalıydı.” ifadelerini kullandı.

“FUTBOL DEVAM ETTİĞİ SÜRECE DEVAM EDERLER”

DEVAM EDEN ligler ile ilgili görüşünü paylaşan Ter Maat, “Çok acayip. Geçen sezon şampiyonluk maçını dopdolu tribünler önünde oynadım. Şimdi ise tribünler bomboş. Türkiye’de futbol devam ettiği sürece diğer tüm sporlar devam edecektir. Dürüst edinmek gerekirse, ligleri daha fazla devam ettirebileceklerini düşünemiyorum. Bu hafta sonu ligleri oynattılar fakat devam edemezler. Koşul nereye gidecek bilemiyoruz.” dedi.

“DURMAK ZORUNDA KALACAKLAR”

Türkiye’deki durumun ‘benzersiz’ olduğunu ifade eden 28 yaşındaki Hollandalı voleybolcu, “Dünyadaki tüm ligler durdu. Bazı ülkelerde sezonu bile bitirdiler ama biz hala devam ediyoruz. Bu fazla ilginç. Zannediyorum, bir nesil Türk inadı. Ancak, bir yerde durmak zorunda kalacaklar.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“EVİME DÖNEMEM DİYE KORKUYORUM”

Liglerin iptal edilmesiyle birlikte evine dönmek istediğini bildiren Ter Maat, “Spor zaten seyirciyle hoş. Seyircisiz oynamanın bir anlamı yok. Eğer, sezonu ertelerseler bulduğum ilk uçakla Hollanda’ya döneceğim. Kız arkadaşım şu an evde karantinada. sürekli olarak evde yalnız. Evime gitmek istiyorum. İşler Türkiye’de de kontrolden çıkar ve evime dönemem diye korkuyorum.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı