Süper Lig

Fenerbahçe’den mucizevi kovid-19 tedbirleri

Fenerbahçe, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanacak önlem kararlarını açıkladı.

Fenerbahçe Futbol Takımı’ndaki oyuncular ise antrenmanlarını evlerinde sürdürecek.

Pazartesi gününden itibaren kendilerine arz edilen malzemelerle çalışmaya başlayacak futbolcular, video sistem eşliğinde Kişisel Performans Uzmanı Fatih Yıldız’ın gözetiminde antrenmanlarını yapacak. 1 haftalık bu programın ardından ligin baştan başlayacağı tarihe göre egzersiz programı tekrar düzenlenecek.

İşte Fenerbahçe’nin açıklamaları:

“Dünya sıhhat örgütü kadar pandemi olarak ilan edilen tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından tüm liglerimizin ertelenmesi kararı verilmiştir.

Bu karar doğrultusunda ilgili sportif şubelerimizin bütün faaliyetleri durdurulmuştur.

Kulübümüz tarafından Corona virüs salgının ülkemizi etkisi altına almaya başlaması ile birlikte yeni herif (Covid-19) ile mücadele zarfında bazı tedbirleri uygulamaya konulmuştur.

Bu kapsamda;

– Virüsün yayılmaya başladığı birincil andan itibaren tüm sporcularımız ve çalışanlarımıza, Sıhhat Bakanlığı’nın devlete ait metinleri baz alınarak gerekli tüm bilgilendirmeler yapılmıştır.

– Kulübümüz bünyesindeki bütün tesislerimize ve sporcularımızın seyahat ettiği ekip otobüslerimize sık aralıklarla dezenfeksiyon işlemleri yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

– Fenerbahçe Faruk Ilgaz ve Fenerbahçe Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası Tesislerimiz, ikinci bir duyuruya kadar kapatılmış, bununla beraber Fenerbahçe Burnu’ndaki üye tesislerimiz ve Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ne girişler yine ikinci bir duyuruya değin durdurulmuştur.

– Fenerbahçe Spor Kulübü ve alt iştiraklerinde çalışanlarımız için 16 Mart tarihi itibariyle okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunlar ile gebe, emziren, engelli ve 60 yaş üstü çalışanlar ve dezavantajlı grupların (bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diyabet, yürek damar hastaları, organ nakli olanlar, kronik hastalar) yönetimsel izinli sayılmalarına karar verilmiştir.

– Kulübümüz bünyesindeki tüm çalışanlarımız için, 20 Mart tarihi itibariyle de kritik roller haricinde nöbet sistemi ile üçer günlük periyotlar halinde evden/uzakta egzersiz uygulamasına geçilmiştir. Kulübümüzde yapılması planan tüm toplantılar iptal edilmiştir.

– Fenerium mağazalarımız 20 Mart Cuma gününden itibaren ikinci bir duyuruya dek faaliyetlerini durdurmuştur. Bu süre içerisinde Fenerbahçe lisanslı ürünlerine online satış mağazamız olan www.fenerium.com.tr üzerinden ulaşılabilecektir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; bu kritik süreçte resmî kaynaklarca açıklanan tüm önlemlere harfiyen uymanın bu mücadeledeki önemini bir kez daha hatırlatıyor;

Yaşanan bu zorlu günlerin üstesinden geleceğimize hatta bu süreçten daha da güçlenerek çıkacağımıza dair inancımızı, vurgulamak istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı