Süper Lig

Fenerbahçe’den 4 Nisan 2015 paylaşımı

Fenerbahçe Kulübü, takım otobüsünün Trabzon’da kurşunlanmasının 5. yılında faillerin bulunmasını istedi.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada faillerin hala bulunamadığına şive yapılırken, “Türk spor tarihinin en kara olaylarından biri bundan 5 sene önce yaşandı. Fenerbahçe Futbol A Takımı’nın otobüsüne bir deplasman dönüşü kurşun sıkıldı. Şans eseri can kaybı olmadı fakat o günden beri bu silahlı saldırının failleri hala bulunamadı. 4 Nisan 2015 akşamı gerçekleşen olay hala aydınlatılamadı.” ifadeleri kullanıldı.

Saldırının faillerinin ortaya çıkartılmadan Türk sporunun huzura kavuşamayacağının altı çizilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ‘Aydınlanmayan Gün’ün üstüne bundan böyle güneş doğmasını ve futbol takımımıza yönelik toplu cinayet girişiminin arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz. 4 Nisan 2015’deki bu suç oluşturan eylemin sorumlusu veya sorumluları yakalanıp hukuk önünde hesap vermeden Türk sporunun hiçbir vakit tam anlamıyla huzura erişemeyeceği ve üzerindeki karanlığın kalkmayacağı aşikardır. Devletimizden beklentimiz, milyonlarca taraftarımızı ve vatandaşımızı rahatsız eden bu dehşet olayın bütün hatlarıyla çözülmesidir. Fenerbahçe Spor Kulübü, saldırının faili veya failleri yargı önüne çıkana dek işin peşini bırakmayacaktır.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı