Süper Lig

Fenerbahçe’de Hasan Ali Kaldırım kararı!

İç aktarma çalışmalarına fazla önceden başlayan Fenerbahçe Yönetimi başlangıçta performansından memnun olduğu Nabil Dirar ve Ozan Tufan ile anlaşırken Hasan Ali Kaldırım için bir girişimde bulunmamıştı.

Bu kararda deneyimli futbolcunun tekrar tekrar yaşadığı sakatlıklar ve yaşanan sol bek krizi manâlı rol oynamıştı. Öncelikli tercihini iki sol bek alınmasından yana kullanan sarı-lacivertli idare, üstünlük yarışından uzaklaşılmasının peşinde Hasan Ali’nin takımda kalması seçeneğini yeniden masaya yatırdı.

Ciddi bir kazanç kaybına uğradığı sezonun peşinde bir mevkiiye iki aktarma yapılamayacağını düşünen idareciler deneyimli oyuncuyu takımda alıkoyma kararı aldı. Fakat Fenerbahçe her şeye karşın gelecek sezona yeni bir sol bek ile başlayacak. Hasan Ali birincil on bir olmasa bile alternatif kadroda yerini alacak.

Yönetim, tecrübeli futbolcusuyla anlaşamaması durumunda sol beke iki oyuncu alınacak ve bu bütçeyi zorlayacak. Bu yüzden idareciler yeni sezonda sol bekte can sıkıntısı yaşamamak için başlangıçta Hasan Ali ile anlaşma zemini arayacak.

Sezonun büyük bir kısmında sakatlıklarla uğraşan 30 yaşındaki futbolcu Süper Lig’de 10 maçta 805 dakika, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 1 müsabakada 44 dakika kısmet buldu. Hasan Ali Kaldırım takımına skor yönünden herhangi bir katkı sağlayamadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı