Süper Lig

Fenerbahçe’de doğaüstü kongre sesleri

Fenerbahçe’nin 9 kişilik İttifak Holding Konyaspor’a bile yenilmesi camiada büyük tepki çekerken, eleştirilerin merkezinde Başkan Ali Koç ve yönetimi vardı. Fenerbahçe’de idare zafiyeti olduğu vurgulanırken, camiada Olağanüstü Kongre’ye gidilmesi fikri yük kazandı.

Kongre isteyen ekseriyet ikiye bölünmüş durumda. Bir taraf, Başkan Ali Koç’un göreve devam etmesini oysa gelecek sezondan itibaren fazla daha dinç bir idare ile çalışması gerektiğini belirtiyor. Öteki taraf ise sorunun Başkan’da olduğunu ve yönetimiyle birlikte Koç’un da görevi bırakıp tercih kararı almasını istiyor.

KOÇ’A ‘YÖNETİMİ DEĞİŞTİR’ TELKİNLERİ

Camianın önde gelenleri, Başkan Ali Koç ile yaptıkları görüşmelerde “Devam edeceksen, yönetimini değiştirmen şart” şeklinde telkinlerde bulunuyor. Başkan Koç’un bu hafıza alışverişlerinde yönetimi değişim fikrine sıcak baktığı belirtildi. Fena sonuçlardan ve tepkilerden bunalan Başkan’ın haziran ayında yapılacak bir seçimle ekibine yeni bir nefes getirmeyi planladığı gelen bilgiler arasında.

ALİ KOÇ DÖNEMİNDE FENERBAHÇE’NİN DURUMU

Galibiyete hasret kalan Fenerbahçe, Ali Koç’un başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu tarafa çıktığı 60 maçın 37’sinde yenik duruma düştü. Sarı-lacivertliler bu maçların sadece 7’sini kazanırken, 12 beraberlik, 18 yenilgi aldı. Fenerbahçe bu sezon 15, geçtiğimiz sezon ise 22 hafta mağlup duruma düştü. öte yandan Fenerbahçe, Ali Koç başkanlığında 60 haftanın sadece 2’sini lider kapattı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı