Süper Lig

Fenerbahçe’de Berke Özer ve Altay Bayındır dönemi

Fenerbahçe’de gelecek sezonun kadro yapılanması açısından hesaplı konular büyük tartı taşıyor. Transferde temkinli adımlar atmak zorunda olan sarı-lacivertlilerde; kiradaki gençler uyarı çekiyor.

Ancak uzun süredir Başkan Ali Koç’un da beğenerek takip ettiği Berke Özer konusunda ilginç bir detaylar öne çıkıyor. Kalede Altay Bayındır’a güvenen ve gelecek açısından değerli bir isim olduğunu düşünen idare, Berke’nin potansiyelini de kullanmak istiyor.

Belçika’da Westerlo kulübünde başarılı maçlar çıkararak sivrilen ve eski idari menajer Hasan Çetinkaya’nın da daima bütün not verdiği 19 yaşındaki kaleci için olumlu düşünceler baskın olmaya başladı.
Ekonomik olarak da kendini zorlama lüksü olmayan kulüp, 21 yaşındaki Altay ve 19 yaşındaki Berke ile geleceğe dönük sağlam adımlar atmak istiyor. Scouting anlamında çoğu Avrupa kulübünün takibinde olan iki genç eldivenin kulübe ciddi paralar kazandırabileceği de konuşuluyor.

Berke Özer’in sezon başı kampında mutlaka yer alacağı, yeni belirlenecek teknik heyetle kaledeki bu ‘genç yıldızlar’ için görüşmeler olacağı kaydediliyor. Hem Altay’ın keza de Berke’nin potansiyeliyle Trabzonspor’un Uğurcan Çakır’dan aldığı verimin elde edilebileceği aktarıldı. Hem Türk kaleci geleneğinin de sürdürüleceği vurgulandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı