Süper Lig

Fenerbahçe stadına 100 yıllık resim asıldı! Ali Koç ’tan duygusal hitabe

Fenerbahçe Kulübü, 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1. Meclis’in önünde çekilen fotoğrafını dev boyutlarda stada astı.

23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı ’nı kulüpler kutlamaya devam ediyor. Fenerbahçe Kulübü, her sene 23 Nisan ’da çocuklar için gerçekleştirdiği etkinliği bu sene corona virüsü dolayısıyla yapamadı. Ülker Stadı ’nda süslemeler yapan ve bayraklar asan Fenerbahçe, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ün 1. Meclis ’in önünde çekilen fotoğrafını dev boyutlarda stada astı. 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı ’nı resmi sitesinden kutlayan Fenerbahçe, şu ifadelere yer verdi:

“Kulübümüz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yıl dönümünü, çok özel ve manalı bir şekilde kutladı.

Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi önündeyken çekilmiş fotoğrafının, 95 metre genişliğe, 35 metre yüksekliğe sahip, 520 kg ağırlığındaki pankartı; Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Tribünü’ne asıldı. Bu özel fotoğraf bugüne değin stadımıza asılan en büyük pankart olarak da kayıtlara geçti. Imal ve dikimi 48 saat, basımı 24 saat süren; 6 karakter dağcı ekibin yardımıyla 8 saatlik bir çalışmanın ardından stadımıza asılan pankartın önünde, Başkanımız Ali Koç ve Fenerbahçe Koleji öğrencileri Can Yığman ve Zeynep Canpolat’ın yer aldığı, 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı video çekimi yapıldı.”

ALİ KOÇ: “NE BÜYÜK ONUR, NASIL BİR KIBIR”

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı için konuşan Zeynep Canpolat, “Ey Büyük Atatürk! Bugün 23 Nisan! Bizler, bugünün çocukları, yarının geleceğe yön verecek büyükleriyiz. Senin ışığında, geleceğe umutla bakar gözlerimiz” ifadelerini kullanırken, Can Yığman da “Bizlere armağan ettiğin dünyada eşi olmayan bayramımızı ve Meclisimizin açılışının 100. yılını kutlamak için, Fenerbahçemizin ve ülkemizin geleceği olarak buradayız” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise yaptığı konuşmada “Bugün, stadımıza bayramımızı hatırasına yapmak için geldik. Ve kalpleri bizimle olan milyonlar var yanımızda! Ne büyük övünç, nasıl bir kibir. Bu resim; Atamızın önderliğinde, egemen Türk devletinin temel taşı, ulusal egemenliğimizin simgesi olan meclisimizin açıldığı gün. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza değin yaşaması ve çocuklarımıza eşsiz bir gelecek ele vermek için yaptı her şeyi. Minnettarız, bizim için, ülkemiz için yaptıklarına. Atam! Bizlere bıraktığın güzel ülkemizin geleceği, aydınlık yüzümüz olan çocuklarımıza; çocuklarımız bize emanet” ifadelerini kullandı.

Çekilen videoda 8 öbür ülke ve 61 ayrı şehirden Fenerbahçe Kulübü ’ne ulaştırılan 3338 adet 23 Nisan videosunun da kolajı yer aldı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı