Süper Lig

FEDA değil, 2012 ruhu! Beşiktaş ’ta başkalaşım başlıyor

Beşiktaş küçülmenin tersine gelecek adına kayda değer adımlar atmayı planlıyor. 2015-2015 sezonundaki şampiyonluk kadrosundaki Olcay ve Oğuzhanlı sistemin kurucusu Samet Aybaba’nın rol modeli yeniden hayata geçirilecek.

Beşiktaş ’ta Başkan Ahmet Nur Çebi’nin “FEDA dönemine girmiyoruz” diye bahsettiği yeni yapılanmanın detaylarına ulaştık. Çebi ve yönetimin hedefi, Beşiktaş futbol takımının geleceğini kurtarmak. bu nedenle siyah-beyazlılar, 2012 yılında Samet Aybabalı dönemdeki aktarma politikasına yönelecek. O dönemde Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan ve Veli Kavlak gibi isimler transfer edilmişti ve 2015-16 sezonundaki üstünlük kadrosunun temelleri atılmıştı.

YURTDIŞINDA GURBETÇİ AVI

Değişimde birincil adım altyapıda atıldı. Sergen Yalçın ve ekibi, çoğu genç ismi mercek altına aldı. Yeni dönemde her sezon en düşük 5 genç oyuncunun A Takım’a yükselebileceği bir ahenk oluşturulacak. Erdal Torunoğulları’nın sorumluluğundaki transfer rotası Avrupa’daki gurbetçi oyunculara çevrilecek. Oğuzhan gibi bir döneme damga vuracak isimler transfer edilecek ve Beşiktaş formasının ağırlığını taşıyacak futbolcularla temasa geçilecek.

FUTBOLCU MAAŞLARINA LİMİT

Çebi ve yönetiminin en çok çaba verdiği konu ise şüphesiz futbolcu maaşları. Geçmiş yönetimlerin yaptığı anlaşmalara kadar yüklü bir ödeme zorunluluğunda olan yönetimin, yeni transfer politikasında bu konuya fazla dikkat etmesi bekleniyor. 1 milyon Euro ve altında senelik ücret teklifini kabul eden isimler aktarma edilecek. Yıldız kapasitesi olan futbolcuyla uzlaşma sağlanırsa yıllık aidat maksimum 1.5 milyon Euro’ya çıkarılacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı