Süper Lig

Fatih Terim’in fikstür fobisi bitmiyor!

Süper Lig’e koronavirüs nedeniyle gerekli ara verilirken, bitime 8 hafta kala takımlar her yerde fikstür ve çalışma programı hesaplarına başladı.

Bu süreçte en büyük şanssızlığı ise Galatasaray yaşıyor. Sezonun ilk yarısında Şampiyonlar Ligi’nin etkisiyle 3 günde 1 maç yapan ve sıkışık fikstürde ilerleyen sarı-kırmızılılar, Ocak ayı itibariyle rahatlamıştı. Avrupa’dan elenen Aslan, en ince ayrıntısına kadar lige konsantre olmuştu. İlk yarıda sıkışık fikstür nedeniyle 17 hafta sonunda lider Sivasspor’un 10 puan ardından 27 puanla 7. olan sarı-kırmızılı ekip, ikinci devreyle beraber 8’de 8 yapmış ve aniden liderlik potasının 3 puan gerisine değin tırmanmıştı.

Ancak koronavirüs salgını nedeniyle erteleme kararı çıkması, fikstürü tekrar sıkıştıracak. Kalan 8 haftanın tamamlanması için her yerde 3 günde bir maç programı devreye alınacak.

Fatih Terim, ikinci yarıdaki maçlardan daha sonra, Türkiye Kupası’ndan da elenmenin etkisiyle “Bundan Böyle haftada tek maç yapacağız. Bunun avantajını bundan böyle biz de yaşayacağız” diyerek kayda değer bir noktaya değiniyordu. Fakat bir kez daha benzer maç temposu Cim-Bom için devreye giriyor. Fatih Terim ve teknik heyeti bitmiş sıfırdan maç programı ve alıştırma düzeni kurmaya çalışacak.

İki farklı tablo

Sezonun birincil yarısında 17 haftada yalnızca 7 galibiyet alabilen Galatasaray, sezonun ikinci devresinde iyice farklı bir tablo çizdi. İkinci yarıda çıktığı 9 maçta 7 başarı alan Fatih Terim’in takımı puanını 27’den 50’ye değin yükseltip, 7. banal 3. sıraya çıktı ve yeniden şampiyonluğun en kuvvetli adaylarından biri oldu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı