Süper Lig

Fatih Terim’den oyuncularına: “Evden çıkmayın!”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun federasyon başkanlarıyla yaptığı toplantının arkasında TFF’nin liglere ara verildiğini açıklaması Galatasaray kanadında olumlu karşılandı.

Beşiktaş derbisi sonrasında liglerin seyircisiz oynanmasına en büyük tepkiyi teknik direktör Fatih Terim vermiş “Bizim canımız değil mu?” çıkışında bulunmuştu. Bu açıklamaya özellikle yabancı oyuncular da büyük yardım vermişti.

TFF’nin aldığı karar sarı-kırmızılıları rahatlattı. Oyuncuların koronavirüs vakasına yakalanma endişesi yüzünden Fatih Terim, takıma iki gün izin vermiş çarşamba günkü antrenmanı da iptal etmişti.

Jurnal rapor

Erteleme kararının en doğrusu olduğunu bildiren sarı-kırmızılılar “Hatta gecikmiş bir karar oldu. Geçtiğimiz hafta büyük risk alınarak maçlar oynatıldı” görüşünde birleşti. Sarı-kırmızılı oyuncular teknik direktör Fatih Terim’e de futbola bahşedilen arada kişisel olarak çalışmalarını büyük bir ciddiyetle sürdüreceklerine dair laf verdi. Sezon sonunda şampiyonluğa varmak için hazırlanmış olmaları gerektiğinin haberdar olduklarını söyleyen oyuncular evde belirlenen program dâhilinde sıkı bir şekilde çalışacaklarını söyledi. Terim ve ekibi oyunculardan karantina süresince günlük rapor alacak, icabında yönlendirmelerde bulunacak.

“Evden çıkmayın”

Teknik direktör Fatih Terim, lige bahşedilen aranın ‘tatil’ anlamına gelmediğinin altını çizdi. Jurnal çalışma programına harfiyen uyulmasını isteyen tecrübeli öğretmen “Mecbur durumlar dışarıda gezi etmeyin ve evden çıkmayın” dedi.

Sağlık Durumu ekibi de salgından korunmaları için oyunculara gerekli bilgilendirmeleri yapacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı