Süper Lig

Fatih Terim: ‘Yaşadıklarımı ‘dehşet ’ kelimesi ile izah etmek eksik kalır ’

İtalyan basınına açıklamalarda yer alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, “Hastalıkta şanslıydım, semptomlar belirmeden saptama ettik ve anında tedaviye başladık. Korku kelimesi yaşadıklarımı ve hissettiklerimi anlatmada yetkisiz kalır” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, La Gazzetta dello Sport ’a korona virüs tedavisi sürecinde yaşadıklarını anlattı. Hastalığı atlatmasında en büyük şansın erken tanı olmasına dikkat çeken Terim, “Salgın yüzünden dünya fazla kritik bir sınavdan geçiyor. şimdi iyiyim. Rahatsızlık esnasında şanslıydım. Virüsü semptomlar belirmeden tespit ettik ve hemen tedaviye başladık. Derhal evimdeyim ve dinleniyorum. Nefret kelimesi yaşadıklarımı ve hissettiklerimi anlatmada beceriksiz kalır. Hayatta kalan İtalyan arkadaşlarım beni çok iyi anlıyordur” diye konuştu.

 “JUVENTUS İSTANBUL ’DA KUPAYI KAZANABİLİR”

Şampiyonlar Ligi için düşünülen dörtlü final senaryosu ve buna İstanbul’un ev sahipliği yapması olasılığını da değerlendiren Terim, “İstanbul neden olmasın? Türkiye son yıllarda spora ve spor tesislerine büyük yatırımlar yaptı. İstanbul büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak yeteneğe sahip” şeklinde konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde favorisinin Juventus olduğunu da gösteren 63 yaşında çalıştırıcı, “Futbol o kadar tahmin edilebilir bir oyun değil. Takımlar sahaya nasıl geri dönecek bilemiyoruz. Ama tabii fakat Juventus ’un İstanbul ’da kupayı kazanma ihtimali fazlasıyla var” yorumunu yaptı.

 “MERİH KENDİNİ KANITLADI”

Terim, Juventus’ta forma giyen ulusal yıldız Merih Demiral ’a da övgüler yağdırırken, “Merih çok çalışıyor. Kendine güveni var. Juventus ’ta da kendini kanıtladı. En iyi özellikleri sezgisi, boylu boyunca karşın hızı, atletizmi ve kararlılığı. Oyun bilgisi ve vizyonu da iyi. Inanılmaz işler yaptığını söyleyebilirim. Umarım sakatlıktan daha sonra onu daha çok konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Terim, ‘Merih dünyanın en iyi savunmacısı olabilir mi’ sorusuna ise, “Bu kuvvet lakin imkansız değil. Merih bu potansiyele sahip. Üstelik önünde uzun bir kariyer var. Hala kendini geliştirebilir” yanıtını verdi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı