Süper Lig

Fatih Terim üç kişiden davacı oldu!

Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının arkasından bir vakit hastanede çare görüp taburcu edilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hastalığını sosyal ağ hesabında duyurmasıyla birlikte kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla 3 Twitter kullanıcısı hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve yapılan paylaşımlar nedeniyle itibarının sarsıldığını belirten Terim, şüphelilerin ‘hakaret’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından yargılanmasını istedi.

HAKARET ÜSTÜNE HAKARET

Terim’in avukatı Rezan Epözdemir, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan kabahat duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “@ErtugrulSaritas, twitter hesabından kendi görüntülerinin bulunduğu bir video yayınlayarak, ‘Bugün aldığımız habere göre Fatih Terim coronavirus olmuş. Allah’ın işte sopası değil. Bunun şerefine içiyoruz…’ şeklinde şarap içerek yorumlama yapmıştır.

Ölümcül bir hastalığa yakalanmış Terim’in asalet ve saygınlığını zedeleyecek tanımlama yapan belirsiz, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Diğer belirsiz @Themanyedek ekonomik twitter kullanıcısı da Terim’in hastalığını açıklamasının akabinde, ‘Fatih Terim layığını bulmuş… Beter olsun’ biçiminde paylaşımda bulunarak küfür etmiştir. @hesapVer4 adlı kullanıcı, ‘Senin gibi yalancı, şaibeci, vatan haini, dolapçı biri yeniden dünyaya gelmez’ diyerek Terim’in terör örgütüyle bağlantısı olduğunu belirtmiştir. Üç güvenilmez twitter kullanıcısı hakkında Terim’in itibar ve saygınlığını rencide edici şekilde hakaret, kötüleme ve halkı kin ve düşmanlık suçlarından kamu davası açılmasını istek ediyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı