Süper Lig

Fatih Terim: “Şampiyon almak istiyorsak kazanmalıyız”

Galatasaray şampiyonluk yolunda Beşiktaş ile pazar günü fazla kritik bir maça çıkacak ve sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim de futbolcularını motive etmeye çalışıyor.

Koronavirüs salgınına tedbir amacıyla seyircisiz olarak oynanacak olan Galatasaray – Beşiktaş derbisinin sarı-kırmızılı takım namına “final maçı” olduğunu düşünen Fatih Terim, “Bizim için üstünlük maçı gibi” ifadelerini kullandı.

Galatasaray taraftarınınn statta olmamasının kendilerini olumsuz yönde etkileyeceğine inanan Terim, “Derbide taraftarımızdan yoksun olarak çıkacağız, bizim gibi taraftarıyla bütünleşen bazı için önemli bir dezavantaj. Oysa şampiyon edinmek istiyorsak Beşiktaş karşısından galibiyetle terketmek zorundayız!” dedi.

Beşiktaş karşı baskılı oynamak zorunda olduklarının altını çizen Terim, “İlk yarıda atacağımız gollerle rakibin direncini kırmalıyız. Maçı kazanıp yarışa iki taraflı edinmek isteyecekler. Onları iyice yarışın dışına itelim. Taraftarın yokluğunu hissetmemek için maça tam konsantre olmanızı istiyorum” diye konuştuğunu öğrenildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı