Süper Lig

Fahrettin Koca: Bundan sonraki mesuliyet Türkiye Futbol Federasyonu ’nun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, normalleşme takviminin açıklanmasının peşinde ilk kez kameraların karşısına geçti. Koca liglerin devamı için alınan kararın ayrıntılarıyla federasyonun sorumluluğunda olduğunun altını çizdi.

Corona virüsü Bilim Kurulu ’nun video konferans yöntemiyle toplanmasının arkasından Afiyet Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın açıklaması yaptı. TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yapılan toplantının ardından federasyonun aldığı ‘devam ’ kararını değerlendiren Koca, ”Sağlık Durumu kurulu bu anlamda almış olduğu kararlar, tedbirler noktasında federasyon bu kararı alabiliyorsa karar kendisidir, mesuliyet da bu anlamda federasyonundur” dedi. İşte Koca ’nın yaptığı basın açıklamasının ilgili kısmı:

“FUTBOL HASSAS BİR KONU”

Sıhhat Bakanı Koca, Bilim Kurulu ’na bu anlamda gelen, görüşülen federasyon kararıyla ilgili öncesi ve sonrası bir durum sözkonusu olmadı. Dün bir görüşmemiz oldu sayın Başkanımızla. Bununla ilgili bir yorumlama da yapmıştık. Orada da net ifade etmeye çalışmıştım. Bilhassa futbol hassas bir konu. Geniş kitleleri ilgilendiren bir alan ve burada kararı vermesi gereken federasyonun kendisi olduğunu özellikle açıklama etmiştim.

”KENDİ İRADESİYLE KARARI ZATEN VERDİ”

Federasyonun hür iradesinin kararını verebileceğini, bakanlık olarak katiyen teklif, yaklaşım ve katkıda bulunmak istemediğimizi açıklama etmiştim. Bugün yapılan açıklamalarda gördüğümüz biçiminde şu dönemde federasyonun sağlık durumu kurulunun olduğunu biliyoruz. Sağlık kurulunun bu süreci nasıl yönetmeleri gerektiğiyle ilgili bir çalışması olduğunu biliyoruz. Özgür, kendi iradeleriyle kararı federasyon zaten verdi, dolayısıyla bundan sonraki mesuliyet da federasyonundur. Sağlık Durumu kurulu bu anlamda almış olduğu kararlar, tedbirler noktasında federasyon bu kararı alabiliyorsa karar kendisidir, mesuliyet da bu anlamda federasyonundur

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı