Basketbol

EuroLeaguede sezon İstanbulda tamamlanabilir

Corona virüs salgını nedeniyle ara verilen EuroLeague’de idare, bütün sağlık şartları sağlandığında sezonu bitirmeye karşın bir görüntü açıları olduğunu açıklamıştı. 

Mevcut durumda, sağlık durumu krizinin yarattığı ekonomik etkiler de düşünüldüğünde sezonun tamamlanması yönünde düşünceler öne çıkıyor. EuroLeague Yönetimi de durmadan video konferanslar ile görüş alışverişinde bulunuyor. 

Marca’nın iddiasına kadar ise EuroLeague, NBA’in de gündemine gelen ligi tek şehirde bitirme planı üzerinde duruyor. Kesintisiz gezi durumunu ortadan kaldıracak bu öneri, çoğu kulüp göre kabul edilebilecek nitelikte görülüyor. 

Mayıs ayındaki Final Four’a değin olağan sezonu ve sonrasındaki play-off etabını bitirmek, mevcut şartlarda olası görünmüyor. 

Konuya ilişkin EuroLeague Işlem Direktörü Edward Scott da El Pais’e yaptığı açıklamada, “Afiyet ve zaman açısından 18 farklı sahada oynamak muhtemel değilse oyuncuları tek bir şehirde ya da iki salonda toplamayı seçim edebiliriz” ifadelerini kullanmıştı. 

Tamamlanması gereken sezonun hazırlık kısmına da değinen Scott, “Ülkelerinden dönmeleri yaklaşık 3 gün sürecek. 14 gün gerekli karantinada kalacaklar. Bütün takımlar hazırlanmış olduktan sonra da yeni sezon iki hafta daha sonra başlayacak” dedi. 

Madrid, WiZink Center’da planlanan olası bir Final 8’e konut sahipliği yapmayı öneri etmiş olsa da EuroLeague’in maçları iki salonlu bir şehirde düzenlemesi planına uyanlar ise İstanbul, Moskova ve Atina olarak öne çıkıyor. 

İstanbul, Fenerbahçe Beko’nun evi Ülker Spor ve Faaliyet Salonu ile Anadolu Efes’in evi Sinan Erdem Spor Salonu’nda EuroLeague’in son aşamasına ev sahipliği yapabilir.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı