Basketbol

EuroLeague takımları kontratları dondurmak istiyor

Corona virüsünün spora olan etkileri önemli değişimler yaratmaya devam ediyor.

EuroLeague ’de basketbola bahşedilen ara sonrası kulüpler, finansal anlamdaki kazanç olanaklarının kısmen ortadan kalkmasıyla çözüm arayışlarına girdiler.

Yunanistan kaynaklı SDNA ’nın haberine kadar EuroLeague ekipleri, oyuncular ve antrenörlerle olan sözleşmeleri dondurma ve hatta bu anlaşma yüklerinden adamakıllı kurtulmak istiyorlar.

SDNA ’nın verdiği detaylara göre takımlar, ilk olarak belirlenen 11 Nisan tarihinde organizasyonun baştan başlamasının şiddet olduğunu ve 1 Mayıs tarihine kadar da bir başlangıcın süresiz olduğunu belirtiyorlar. Sponsor ve yayınlama gelirlerinin kesilmesi sebebiyle EuroLeague ekipleri, oyunculara ve antrenörlere nasıl ödeme yapabileceklerini aktarırlarken özellikle Zalgiris ’in başlattığı süreçte oyuncuların kontrat yüklerinden kurtulmak hedefleniyor. Litvanya Basketbol Federasyonu göre lig şampiyonu olarak belirlenen Zalgiris, oyuncuları özgürlük bırakarak kalan üç aylık ücret ödemesinden kurtulmak istiyor.

EuroLeague ’e bu sezon için daimi bir son verilmesi durumunda oyuncu ve antrenörlerin sözleşmelerinin 15 Mart ’a dek geçerli kılınması düşünülürken 1 Mayıs gibi bir başlama durumunda ise kontratların dondurularak her tarafta devreye girmesi de gündeme gelmiş durumda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı