Spor Haberleri

Eskişehirspor ’a şok! Puan silme cezası ve iki dönem aktarma yasağı…

Eski kalecisi Ruud Boffin’e olan 430 bin Euro ve faiz borcunu ödeyemeyen Eskişehirspor’a canice geldi. Kulübün devlete ait açıklamasına kadar Es Es’e 6 puan silme cezası ve 2 dönem aktarma yasağı getirildi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor ’a 6 puan silme ve iki dönem aktarma yasağı geldi. Kırmızı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, Ruud Boffin ’in alacakları için Belçikalı kaleciyle anlaşılamadığı ve bunun gerisinde cezanın geldiği açıklandı.

bununla birlikte oldukça engebeli günler geçirip kümede kalma mücadelesini sürdüren Eskişehirspor ’un bu sezon toplamda 15. puanı silinmiş oldu. Es Es 11 puana geriledi. Eskişehirspor puan silme cezaları almamış olsa 26 puanla 15. sırada, düşme hattının üzerinde yer alacaktı. Takım şu lahza 11 puanla son sırada ve düşme hattının üzerindeki 15. Boluspor ’un 14 puan arkasında yer alıyor.

ESKİŞEHİRSPOR ’UN AÇIKLAMASI:

“Kulübümüz eski oyuncularından Ruud Boffin ile geçmiş dönem alacaklarına ilişkin görüşmelerimiz kendisine sunduğumuz ödeme planlarına karşın olumlu sonuç vermemiştir. Bu sebeple kulübümüze -6 puan silme cezası ve 2 dönem transfer yasağı federasyon kadar tebliğ edilmiştir.

Eskişehirsporumuz ne olursa olsun kendi yetiştirdiği oyuncularla, şanlı tarihinde daima olduğu gibi değerinde olduğu yere gelmek için taraftarıyla birlikte yoluna belirlenmiş adımlarla devam edecektir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı