Futbol

Ertuğrul Sağlam ’dan korona yorumu: “Bu maçı galip gelmek zorundayız”

Ertuğrul Sağlam ’dan korona yorumu: “Bu maçı kazanmak zorundayız”

Liglerin ertelenmesi kararı sonrasında konuşan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Ülke olarak gönlümüzdeki maç koronayla. Son derece ciddi ve olağanüstü bir çaba sergileyerek bu maçı kazanmak zorundayız” dedi.

“Fazla enerjik, fazla sinsi bir muhalif”

Nuri Asan Tesisleri ’nde yapılan idman sonrası konuşan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, liglerin ertelenmesi kararını değerlendirdi. Alınan bu kararı uygun bulduğunu ifade eden Sağlam, “Maalesef belki de yüzyılda bir yaşanan tedirgin bir süreçteyiz. Hepimiz tek bir konuya odaklanmış durumdayız ve tek düşüncemiz bir an önce korona salgınıyla çaba edip dinç, huzurlu günlerimize dönmek. Bu açıdan dün bakanımız ve federasyonumuzun açıkladığı kararı son derece yerinde bulduğumuzu tasvir etmek istiyorum. Liglerin ertelenmesi çok alışılagelmiş ve olması gereken bir karar. bununla beraber bizim ligdeki rakiplerimizle kıyaslanmayacak bir rakibimiz var. Fazla dinç, fazla sinsi bir muhalif. Evet, ülke olarak gönlümüzdeki maç koronayla. Son derece ciddi ve doğaüstü bir mücadele sergileyerek bu maçı kazanmak zorundayız” diye konuştu.

Afiyet çalışanlarına teşekkür

Afiyet çalışanlarına da teşekkür eden Ertuğrul Sağlam, “Devlet büyüklerimizin, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ’nın direktiflerini, uyarılarını harfiyen uygulamamız gerekiyor. bu vesileyle bakanımıza ve bütün sıhhat çalışanlarımıza bir defa daha teşekkür edelim. Allah razı olsun, gece-gündüz çalışıyorlar. Bizler onlara nasıl asistan olabiliriz. Bu mücadeleye nasıl daha artı katkı maddesi koyabiliriz bunu düşünüyoruz. Burada şu tespitimi tasvir etmek durumundayım. Uzmanlarımızdan öğrendiğimiz kadarıyla daha çok risk grubunu yaşlılarımız oluşturuyor. aynı zamanda kendi gözlemim, güya bir takım genç kardeşlerimizin konuya daha ciddi bakması gerekiyor. Virüsü bulaştırma ihtimali son derece tehlikeli. Gençlerimizin de hassas olması gerekli. Devlet büyüklerimizin, hekimlerimizin direktifleri dışına çıkma lüksümüz yok. Bu konu son derece önemli” şeklinde konuştu.

Taraftara mesaj

Korona virüsü ile ilgili taraftara seslenen Ertuğrul Sağlam, “Kulüp olarak bu büyük mücadelede elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Başkanımız, yöneticilerimiz, oyuncularımız ve çalışanlarımızla mücadeleye hazırız. Biliyorum oysa taraftarımız ve tüm Samsun şehri de bu mücadelede gereken gayreti gösterecektir. giderken sportif açıdan da taraftarımıza şu mesajı verelim. Her şey normale döndüğünde inşallah en kısa sürede hedefimize yürümeye devam edeceğiz. Antrenman planlaması konusunda da hazırlığımızı yapmıştık. O konuda da hiç endişemiz değil. Yeter oysa bir lahza önce ülke olarak dinç günlere dönelim. Bakın burası Samsun, en çaresiz olunan zamanda Ulusal Uğraş ’nin ilk hareketi buradan başladı. Daha 2 gün önce Çanakkale şehitlerimizi andık. Biz halk olarak olmaz deneni defalarca defa başardık. Bizim milletimizin tarihinde umutsuzluğa yer yok. Bilim ışığında, hekimlerimizin direktifleriyle, birbirimize inanarak, takviye ederek, konuyu ciddiye alarak inşallah bu belayı da defedeceğiz. Birbirimize inanalım, konuyu ciddiye alalım. Biz bu işi başarırız” ifadelerini kullandı.

Bir sonraki idman 25 Mart

Samsunspor, bugün Nuri Asan Tesisleri ’nde bir egzersiz yaptı. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönetiminde yapılan idman hareketlilik, koordinasyon, tempolu koşular ve pas çalışması ile ısınma, 7 ’ye 7 yön değiştirme oyunu ve kuytu alanda 3 takımlı turnuvanın arkasından son buldu. Antrenmana ameliyat olan Okan Dernek ile sakatlığı yer alan Gökhan Meral katılmadı. Guido Koçer ise takımdan farklı düz koşu yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu ’nun (TFF) yeni müşteri korona virüsü salgını nedeniyle ligleri ileri bir tarihe erteledi. Bu karar doğrultusunda bir sonraki idman 25 Mart tarihinde saat 17.30 ’da yapılacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı