Süper Lig

Erol Bulut’tan Fenerbahçe açıklaması

Aytemiz Alanyaspor teknik direktörü Erol Bulut, Fenerbahçe’deki teknik adam konusunu değerlendirdi. Milliyet gazetesine konuşan Bulut, “Teknik direktör konusu kolay değil. Göreve başlayacak ismin de işi kolay olmayacak. Hedefler belli. Bunu bilerek göreve başlaması gerekiyor.” dedi.

“Fenerbahçe’nin hayatımda başka bir yeri var.” diyen 45 yaşındaki teknik adam, “Erol Bulut olduysam bu Fenerbahçe sayesinde. Bende özel bir yeri var. Ben de bunun karşılığını sahada vermeye çalıştım.” ifadelerini kullandı.

Yerli teknik adamların ligi iyi tanıdığı için daha başarılı olabileceğini belirten Erol Bulut, “Üç büyüklere çok büyük yabancı hocalar geldi. Ancak bizim ligi biraz küçümsüyorlar. Yabancı oyuncu da alacağı ücrete bakıyor. Ama sonra ligin zor olduğunu anlıyorlar.” şeklinde konuştu.

Yabancı sınırı konusunu da değerlendiren Erol Bulut, “Yabancının serbest olmasından yanayım. Türkiye’de ‘altyapıdan futbolcu çıkmıyor’ diyoruz. Gerçekleri görmemiz lazım. Altyapıdan üç yılda bir kişi çıkıyor. Sattık diye seviniyoruz. Yabancı ülkelerde 10-15 oyuncu çıkıyor.” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı