Süper Lig

Erol Bulut ’tan Fenerbahçe analizi: ‘Son 2 senede… ’

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, “Avrupa’ya gitmenin en kısa yolu kupayı galip gelmek. 2 maçı kazanıp, kupayı Alanya’ya getirip, Alanyaspor’a güzel hatıralar yaşatırız inşallah” derken Fenerbahçe iddiaları hakkında da konuşurken sarı lacivertlilerin transfer politikasını eleştirdi.

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Alanya ’da internet ortamında yayınlama yapan DİM TV ’ye misafir olarak katıldı. Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu ve DİM Medya A.Ş. Idare Heyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ’in konuğu olan Bulut, Aytemiz Alanyaspor ’daki hedeflerini anlattı.

Ekip olarak Süper Lig ve Ziraat Kupası ’nı en iyi şekilde götürmeye çalışacaklarını dile getiren Bulut, “Maksimumu almaya çalışacağız. hemen maksimuma yakın gidişatımız var. Ligde 6 ’ncı sıradayız fakat yakaladığımız, değerlendiremediğimiz gol pozisyonlarına bakarsak birincil 3 içerisinde olabileceğimiz koşul söz konusu. Lakin futbol bu, pozisyonları değerlendiremediğiniz süre başkaları sizin önünüze geçiyor, maçı kazanıyor. Siz birazcık daha daha alçak sıralarda kalıyorsunuz. Lakin tekrar hedefimizden uzaktan değiliz. Önümüzde 8 maç, alınacak 24 puan var. Azami puanı alıp birincil 4 ’ü zorlayabiliriz diye düşünüyorum. Kupada da Antalyaspor ’a aleyhinde birincil maçı 1-0 kazandık. İkinci maçı evimizde oynayacağız. Onu da kazanıp, adımızı finale yazdırıp, kupayı Alanya ’ya getirebilmeyi istiyoruz” diye konuştu.

“ALANYASPOR ’UN FUTBOLCUSU OLDUĞUNU UNUTMAMAK ZORUNDA”

Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ’nun Papiss Demba Cisse ’nin takımda kalmasıyla ilgili görüştüğünü bildiren Bulut, devre aralarında futbolcunun İngiltere ’ye dönmek, ailesine yakın almak istediği hakkında dedikodular çıktığından bahsetti. Cisse ’ye karşın kulübe resmi öneri gelmediğini de aktaran Bulut, şunları söyledi:

“Sonuçta elinizde olan en iyi forvetiniz, 17 gol atmış bu sezon. Bütün kariyerinde Freiburg ’ta attığı 23 gol var. İkinci olarak Alanya ’da attığı 17 gol var. Böyle bir futbolcuyu takımınızda tutmak istersiniz. Ben de bu takımın teknik direktörü olarak futbolcularımla kişisel görüşmeleri yapıyorum. Sezon sonuna kadar bu takımın teknik direktörü ben olduğumdan nedeniyle gelecek sezon burada olsam da olmasam da o katkıyı devretmek zorundayım. O yüzden futbolcularımla bireysel görüşmeler yapıyorum. N ’Sakala olsun, Cisse olsun, Ceyhun olsun, diğerleri olsun. Manâlı olan bu futbolcuları en üst seviyede tutabilmek. Kalan maçlarımızdan yüzde 100 verim almamız lüzumlu. Ben futbolcularımı da mental olarak buna hazırlamam gerekli. fiziksel olarak zaten çalışıyoruz. Futbolcu kalmasa bile, diğer bir takıma gitse bile Alanyaspor ’un futbolcusu olduğunu unutmamak zorunda. Şu lahza Alanyaspor ’dan para kazanıyor. O paranın hakkını ardına kadar belirlemek zorunda. Sezon sonunda burası olur, başka bir yer olur, bu kendi vereceği karar. Ama şu lahza bir hedefimiz var. Keza ligde, keza kupada maksimumu alabilmek, kupayı alabilmek. En iyi performansını verip güzel bir şekilde ayrılacaksın.”

“KUPA, AVRUPA ’YA GİTMENİN EN KISA YOLU”

Takımının performans olarak güzel bir sezon geçirdiğine değinen Bulut, hedeflerini anlattı. Teknik direktör olarak futbolcularının neyi içten yapması gerekiyorsa onun çalışmalarını yaptıklarından bahseden Bulut, “Futbolcularımıza bireysel baktığımızda geçen seneki ve bu seneki performansları olsun, hem futbolcularımızın analizini yapıyoruz, ayrıca takımımızın analizini yapıyoruz. ‘Geçen yıl bunları yaptınız. Bu yıl yaptığınız bu ’ diye biz bunları futbolcularımıza diyagramlarla gösteriyoruz. Biz teknik direktör olarak, takım olarak futbolcuya neleri dürüst yapmaları gerekiyorsa onun çalışmalarını yapıyoruz. Avrupa ’ya gitmenin en kısa yolu kupayı galip gelmek. 2 maçı kazanıp, kupayı Alanya ’ya getirip, Alanyaspor ’a güzel anılar yaşatırız inşallah” diye konuştu.

“BENİM BİLGİME İNANIYORSA BİR KULÜP, OTURUP GÖRÜŞLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ”

Erol Bulut, Fenerbahçe hakkında görüşlerini ise şu sözlerle anlattı:

“Her takımda bazı şeyleri değiştirmeniz gerekir. Zaten yeni teknik direktör alınmasının en büyük nedeni bazı şeylerin iyi gitmemesinden dolayı, bir takım şeylerin değişmesi gerektiğinden nedeniyle kulüpler teknik direktör arayışına giriyor. Buna yine kulüplerimiz karar verecek. Benim bilgime, çalıştırma sistemime inanıyorsa bir kulüp, oturup görüşlerimizi paylaşacağız. Alanyaspor başkanı ile yönetimi ile paylaştığımız gibi bundan daha sonra da bu şekilde olacak. Ona natürel oysa başkan ve idare karar veriyor. Lakin değişmesi gereken bir şeyler var. Futbolcuların dağılımı, yapılan transferler, bir takım pozisyonlarda elde olmayan futbolcular var. Dağılım azıcık beceriksiz ve hatalı. Son 2 senede Fenerbahçe yeterince transfer yaptı. Kaç kişiden verim aldı? Hangi mevkilere futbolcu alıp hangileriyle yollarını ayrılmalılar? Onu çözümleme etmeleri gerekiyor. Büyük takımlarda defalarca kupa ricası var, üstünlük var, Avrupa ’ya gitme isteği var. Büyük takımın adı geçtiği vakit şampiyonluk ya da kupayla bağdaştırır. Oraya giden öğretmen da bunun bilincinde olacak.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı