Süper Lig

Erol Bulut: “Şiddet bir maç olacağını biliyorduk”

Süper Lig’in 26. haftasında evinde Gaziantep FK’yi 1-0 mağlup eden Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut, kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Bulut, maçın arkasında yaptığı açıklamada, Gaziantep FK karşısına 3 puan olmak için çıktıklarını belirtti.

Bunu başardıkları için mutlu olduklarını dile getiren Bulut, “Kuvvet bir maç olacağını biliyorduk. Çünkü rakip 5-3-2 sistemiyle oynadığından nedeniyle biz de sistemi değiştirdik, 4-3-3 olarak başladık. Takım istediğim doğrultuda gitmedi. Maçın başında ilk 15-20 dakika iyi performans gösteremedik. Ondan sonradan sistemi değiştirdik. Tekrar normal 4-2-3-1’e döndük. Orada daha iyi oynamaya başladık. İlk yarının sonlarına değin yakaladığımız pozisyonlar ve attığımız gol de var. Ama maçın geneline baktığımızda futbol açısından fazla tempolu, iyi bir maç olduğunu söyleyemem. İniş çıkışlar vardı.” şeklinde konuştu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tribünlerin boş olmasını değerlendiren Bulut, “Natürel taraftarımız olsaydı burada bambaşka olabilirdi. Taraftarımız bize zor katıyor, arkamızda en büyük destekçi oluyor. Takımı biraz daha ileriye itekleyebilirdi. Ama biliyorsunuz bu koronavirüs olayından nedeniyle, sıhhat hayatımızdaki en kayda değer şey. İlk sağlık, ondan sonradan iş. Ondan sonraki süreçte ligimiz nasıl seyredecek, ne olacak bitecek, federasyon yetkilileri açıklayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Oyunda sakatlanarak çıkan Iftihar Bulut’un durumu hakkında da veri veren Erol Bulut, ilk bilgilere kadar büyük bir sorun olmadığını belirterek, “Ağrısı var, bileğini burktu. Yarın daha net bilgi almış olacağız.” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı