Süper Lig

Erol Bulut: Büyük takım çalıştırmaya hazırız

Adı uzun bir süredir Fenerbahçe ile anılan Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut geleceği ile ilgili manâlı açıklamalarda bulundu.

Süper Lig ’e verilen arada ismi sıkça Fenerbahçe ile anılan Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, TRT Spor ’a manâlı açıklamalarda bulundu. Büyük bir takım çalıştırmaya hazır olduklarını gösteren Bulut, ”20 Nisan ’da antrenmanlara ağır ağır başlayacağız” dedi. İşte Erol Bulut ’un açıklamalarından satır başları:

“HER HOCANIN HEDEFİ OLMALI”

TRT Spor ’a konuşan Erol Bulut, “Daima söyledim. Kendime ve ekibime güveniyorum. Verebileceğim şeylere güveniyorum. Her şeye her anlamda hazırım. Kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Her hocanın bir hedefi olmalı. Benim de hayallerim ve hedeflerim var. Herkesin büyük bir takımı çalıştırma hayali vardır” sözlerini kullandı.

“20 NİSAN ’DA ANTRENMANLARA BAŞLAYACAĞIZ”

“Umarım her şey normale dönünce lig başlangıcına tarafından çalışmalarımızı sürdürmeyi düşünüyoruz. Sahiden başlamıştık 5 ’li gruplar halinde lakin şu lahza 2 haftalık izindeydik. 20 Nisan ’da da antrenmanlarımıza ağır ağır başlayacağız.”

“DIEGO SIMEONE İLE AYNI SİSTEMDE OYNAMIYORUZ”

“Sosyal medyadan çok kıyas yapılıyor. Diego Simeone ile çok kıyaslıyorlar aynı tarzda oynattığımızı söyleyerek. Ama kendimce benzer sistemde oynamıyoruz. Biz defans değil, atak yapmaya çalışıyoruz. Zaten bu yıl Alanyaspor ’a baktığınızda bunu görebiliyorsunuz. Ayrıca defans ayrıca hamle yapmaya çalışıyoruz. Sıkı Savunma gerçekleştirmek sadece kale önünde kalmak değildir. Gol pozisyonlarını değerlendirebilsek fazla daha bambaşka bir noktada olabilirdik.”

“SONUÇTAN MEMNUNUZ”

“Ben tekrar tekrar kendime fazla güvendim. Malatyaspor ’un teklifini de o yüzden kabul ettik. İlk yıl ilk 10 içerisinde bitirdik, sonraki yıl de Avrupa kupalarına gittik. Alanyaspor ’da da iskelet bir kadro vardı, birkaç transferle iyi yerlere gelebilirdik. Transferler de iyiydi ve sonuçtan memnunuz.”

“İSTEĞİMİZ EN KISA SÜREDE AÇILMAK”

“Herkesin isteği bu ligin devam etmesi. FIFA da tüm liglerin bitmesini istiyor. Bizim şansımız; 8 maçımız var. 5-6 hafta içinde bitirebiliriz. Bir ihtimal seyircisiz de oynanabilir. İsteğimiz en kısa sürede açmak.”

“KENDİME VE EKİBİME GÜVENİYORUM”

“Bu işe siz gelişmek, daha iyi elde etmek için başlıyorsunuz. Bir noktaya geldikten sonradan da o teklifler gelebiliyor. Ben kendime ve ekibime güveniyorum. Verebileceğim şeylere güveniyorum. Türkiye ’de olsun, Avrupa ’da olsun büyük ekip çalıştırmaya da hazırız. İlerlemeye çalışıyoruz.”

“SEZON SONU SÖZLEŞMEM BİTİYOR”

“Herhangi bir teklif değil şu an. Benim de zaten tek amacım sezonu Alanyaspor ile tamamlamak. Sezon sonu sözleşmem bitiyor doğru, ondan sonra işler nasıl seyredecek ben de göremiyorum. Burası mı olacak, başka bir takım mı olacak, göreceğiz.”

“BASKI FAKTÖRÜ ÇOK ÖNEMLİ”

“Biliyorsunuz Alanya deniz kenarında, fazla güzel bir yer. Baskı değil. En kayda değer şeylerden bir tanesi de bu. Zorlama faktörü fazla kayda değer. Futbolcular burada olmaktan mutlu olunca, gerisi geliyor. Ben de futbolcularımdan memnunum.”

“50 ’YE YAKIN TESBİHİM VAR”

“Forma koleksiyonum var. 150 ’ye yakın formam vardır sanırım. Tesbihlere de bir ilgim var, doğrudur. Malatyaspor ’dayken tesbih tutkusu başladı. Sonrası da geldi. Şu an 50 ’ye yakın tesbihim var.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı