Spor Haberleri

Erkan Varlıklı: ‘Futbolu bırakmayı düşünüyorum ’

Adana Demirspor Kaptanı Erkan Zengin, liglerin devam edeceğinin açıklanması üstüne çok sert konuştu. Futbolu bırakmayı düşündüğünü söyleyen Erkan Zengin, “Fatih Öğretmen öyle hoş konuştu ama. Desteklenmesi gerekiyor. Herkes benzer fikirde lakin kimse söyleyemiyor. İnanılır gibi yok” ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor’un tecrübeli kaptanı Erkan Zengin,  liglerin seyircisiz şekilde devam etme kararıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Takım olarak değil maça çıkmayı, antrenmana bile gitmek istemediklerini ifade ederek sözlerine başlayan Varlıklı, “Birazdan antrenman var ama takım arkadaşlarım, ‘Abi nasıl çıkalım, niye böyle yapıyoruz. Bizim canımız yok mu, çocuklarımız yok mu ’ diye isyan içinde. Uçağa binip deplasmana gidiyoruz, yol her tarafında maske takıyoruz. Zaten uçağın içinde içten sürükleyici nefes alınmıyor. Uçaktan inip, otobüse binip stada gidiyoruz. Kesintisiz diğer insanlarla resim çekiliyoruz. Yanımıza aralıklı fazla oluyor. Bunun önlemini nasıl alacağız bilmiyoruz. İnsanlar evde oturup maç izleyecek, biz sahaya çıkacağız. Nasıl çıkacağız bu koşullar aşağıda?” diye konuştu.

“Futbolu bırakayım diye düşünüyorum”

Futbolcuların aklının sahada olmadığının altını çizen Adana Demirspor Kaptanı Erkan Zengin, “Gol sevincini bile beraber yaşayamıyoruz. Bayağı şartlarda gol atınca ekip olarak birbirine sarılırsın, tribünlere gidersin. Fakat şu andaki durum öyle lâf anlamaz ancak. Şimdi gol attığımız süre arkadaşlarımız birbirine sarılsa, kimin hasta olduğunu nereden bileceksin? Kaldı ancak hasta olanlar bile hasta olduğunu bilmiyor. İnanılmaz can sıkıcı bir şart. Mikel, Trabzonspor’dan ayrıldı. Ben de bu durumda, burada futbolu bırakayım diye düşünüyorum. En azından belki isyanımız duyulur. İnanamıyorum hemen. Antrenmana gidiyoruz, 30 birey idman yerine getirmek istemiyor. Bir futbolcu oynamak istemezse nasıl bir performans bekleyeceksin. Nasıl olacak? Aklım ermiyor” açıklamasını yaptı.

“Herkes aynı fikirde ama kimse Fatih Hoca’yı desteklemiyor”

Futbolcular olarak kendilerine söz hakkı bırakılmadığını da sözlerine ekleyen Erkan Varlıklı, “Fatih Öğretmen böylece hoş konuştu ki. Bu konuşmanın desteklenmesi gerekiyor. Lakin bakıyorum, cümbür cemaat aynı fikirde, kimse bu fikrini söyleyemiyor. Cümbür Cemaat parayı düşünüyor. İnanılır gibi değil, utanç verici” dedi. Bugün yapılacak olan antrenmana çıkmayacağını da söyleyen Erkan Zengin, “Takımdaki genel kanı bu şekilde. Her gün 100 kişiyle aynı şeyleri konuşuyorum. Hepimiz aynı fikirdeyiz. Ne antrenmandan ne maçtan hoşgörü almıyoruz. Seyirciyi geçtim, pas verirken bile aklımız evdekilerde, diğer yerde. Maçtan önce ısınmaya çıkıyoruz, ısındık mı, ısınmadık mı o da belirlenmiş yok. şimdi zaten futbol oynanmıyor. Biz 2 gün evvelden otelde kampa giriyoruz. Benim ailem yok mu? ‘Onlara ne oldu, burada ne olacak? ’ diye düşünüp duruyoruz. Aşağıya iniyoruz taraftarlar geliyor. Bunun önlemi bir an önce alınmalı” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı