Basketbol

Ergin Atamandan flaş Fenerbahçe yanıtı! Zevk mutlaka daha

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, kayda değer açıklamalarda bulundu. Deneyimli coach, “Fenerbahçe’den teklif gelse kabul eder misiniz?” sorusuna “Hedefim Anadolu Efes’le en kısa zamanda bir Euroleague şampiyonluğu galip gelmek. İnşallah bu sene. Ondan sonraki dönemlerde de ayrıca şampiyonluklar kazanmaya devam etmek keza de her zaman olduğu gibi Anadolu Efes’ten Türk ve dünya basketboluna oyuncu yetiştirmek. Onun derhal başka bir kulüple ilgili herhangi bir düşüncem değil. Fakat bugünlerden sonra müsamaha mutlaka daha pozitif olacaktır” dedi. Tecrübeli çalıştırıcının bu açıklaması kısa sürede büyük yankı uyandırdı. 

İlgili Haberler

Recep Niyaz: Beni 20 yaşında sananlar var

İşte Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Habertürk TV’ye yaptığı direktifler: 

“Hemen natürel fakat şu bir reel. Korona günlerinde, şu eve kapandığımız günlerde hayatın fazla daha ayrı yönlerini görebiliyoruz ve daha fala düşünme şansına sahip oluyoruz. Doğrusu bazı nahoş olayların ne kadar da gereksiz olduğunu düşünebiliyoruz. O açıdan ben de bugünlerde natürel ki ara sıra o hırsın vermiş olduğu bir takım kararlarda kusur yaptığımı da söyleyebilirim.”

“Şu bir gerçek oysa, bu corona bitecek ve bittikten sonradan sporda baştan çaba her tarafta rekabet başlayacak. Benim temennim; herkesin fazla daha hoşgörülü birbirine çok daha yardımcı olması. Lakin tabii ancak sporun ruhunda uğraş var. Sporun ruhunda galip gelmek var, hırs var. Bunlar tekrar geçerli olacak. Fenerbahçe ile ilgili fazla artı bir şey bildirmek istemiyorum. Fenerbahçe’nin acilen başında Avrupa’nın en kariyerli hocası var. Tâlihsiz bir sezon geçirdiler. Ola Ki onlar için de bu sezondan sonra önümüzdeki sezon yeniden bir yapılanma, baştan bir diriliş sezonu olabilir.” 

İlgili Haberler

Kostas Sloukas’tan ayrılık sinyali: Obradovic giderse işler değişir

“Basketbola Avrupa’da azami yatırımı yapan kulüplerden biri Fenerbahçe, bizim de ezeli rakibimiz. Ben de şimdi en organize en büyük basketbol kulüplerinden birinin başındayım. Ve bundan da çok mutluyum. Hedefim Anadolu Efes’le en kısa zamanda bir Euroleague şampiyonluğu kazanmak. İnşallah bu yıl. Ondan sonraki dönemlerde de keza şampiyonluklar kazanmaya devam etmek keza de tekrar tekrar olduğu gibi Anadolu Efes’ten Türk ve dünya basketboluna oyuncu yetiştirmek. Onun hemen diğer bir kulüple ilgili herhangi bir düşüncem yok. Ama bugünlerden sonradan haz mutlaka daha artı olacaktır.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı