Basketbol

Ergin Ataman: Liglerin tescili sportif ruha tutarsız!

ING Basketboıl Ligi takımlarından Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman, corona virüs salgını sebebiyle basketbolda yaşanan gündemi değerlendirdi. Liglerin tescil edilmesinin sportif ruha tutarsız olacağını bildiren Ataman, sporcularıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

EuroLeague’de, mayıs ayının sonuna dürüst karar verilmesi konusunda uzlaşma oldu.

Bu durumdayken liglerin kayıt edilmesinin sportif ruha tutarsız olduğunu düşünüyorum. Diyelim ama lig tescil edildi ve biz şampiyon duyuru edildik. Bunun hiçbir espirisi yok. Finali oynamadığınız sürece, o heyecanı tatmadığınız sürece veya kaybettiğiniz için üzülmediğiniz sürece bunun bir anlamı değil. Maçların bir şekilde tamamlanması ve şampiyonun final maçı sonucunda ortaya çıkması hepimizin temennisi…

“EUROLEAGUE ERTELENDİ AMA…”

Biz Valencia maçının oynanacağı akşam, öğlen saatlerinde kulüpten haber geldi. EuroLeague’in karar aldığını ve erteleneceği söylendi. Ben de kampı iptal edip, tüm takımı eve yolladım. Haber gelinceye dek evden çıkmamaları gerektiğini söyledim.

EuroLeague ertelendi ama Türkiye ligi ertelenemedi. Uçağı yeğlemek yerine otobüsle Ankara’ya maça gittik. Seyircisiz bir ortamda Türk Telekom maçını oynadık. Kötü bir maçtı, kötü bir ortamdı. O dönemde de erteleme maçımız vardı, salı akşamı da o maçı oynadık. Çarşamba günü maçlar ertelendi, Türkiye’de işin ciddiyeti anlanmaya başlandı. Oyunculara antrenmanları iptal ettiğimizi söyledik ve evden antrenman yaptırdık.

EuroLeague, başlangıcı mayıs ortası ya da haziran başı olarak düşündüğünü söyledi. Fakat, iptalin şu ana kadar söz konusu olmadığını iletti. Bu hastalık geçer de her yerde başlarsa, bu açılış tarihi 1 ay önce bildirilecek.

“OYUNCULARIMIZ GİTTİ”

Oyuncularımıza müsade verdik. Tanıdık Olmayan oyuncuların yarısı gitti, yarısı kaldı. Ümit ediyoruz fakat, 1-1.5 ay sonradan yaşam normale döner.

EuroLeague antrenörlerinin dahil olduğu bir grubumuz var, orada tartışıyoruz. Kontratlardan ziyade, EuroLeague oynanırsa sonuçları nasıl olur, oynanmazsa kayıpları nasıl olur, bunları düşünüyoruz.

Beraber konsol oyunu oynarken benzer takımda olduğumuzda ben takımın cılız elemanı oluyorum, Sarp da o takımın Larkin’i oluyor. Bütün golleri o atıyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı