Basketbol

Ergin Ataman: Lig gerekirse yaz aylarında devam ettirilip kayıt

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, dün Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 16 kulüp ile yaptığı telekonferansın peşinde ortaya atılan “Sürecin beklenmeden liglerin sonlandırılması” düşüncesinin doğru olmadığını vurguladı.

Demirören Haber Ajansı (DHA) yoluyla basketbol kamuoyuna seslenen Ergin Ataman, lig ile ilgili kararı vermeden önce öteki liglerin vereceği kararlara bakılması gerektiğini ve acele edilmemesi gerektiğini belirtti.

“AKLA YATKIN BİR KARAR ALINMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Ergin Ataman’ın yaptığı izah etme şu şekilde:

“Koronavirüs salgınının etkisiyle, bilim kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızın yönlendirmeleri sonucu, Türk halkı olarak “Evde Kal” uyarılarına uyup, virüs illetinin bir an önce geçmesi ve tüm dünyada her şeyin tekrar normale dönmesini yoğun duygularla bekliyoruz.

Dün Türkiye Basketbol Federasyonu ’nun 16 kulüp ile yaptığı telekonferans sonucu ortak akıl olarak ortaya atılan “Sürecin beklenmeden liglerin sonlandırılması” düşüncesinin de hepimizi etkileyen bir ruh halinde, yoğun duyguların etkisinde dargın bir karar olarak görüyorum. daima övündüğmüz Avrupa ’nın en değerli basketbol liglerinden biri olmamız nedeniyle, duygulardan uzaktan ve rasyonel bir karar alınması gerektiğini düşünüyorum.”

“İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR”

“Benim için insan sağlığı her şeyden önemlidir. Avrupa’nın büyük ligleri aralarında en geç tatil edilen Basketbol Süper Ligi’nin, tekrar diğer büyük ligler aralarında sonlandırılan birincil lig olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kişiye Özel düşüncem; NBA, Euroleague, İspanya, İtalya ve Rusya Ligleri gibi büyük basketbol organizasyonlarındakine benzer şekilde sürecin takip edilmesi, salgın riski bittiğinde, tüm tedbirler alınarak, ligin gerekirse yaz aylarında devam ettirilip sportif olarak tescil edilmesidir.”

“UYGUN KOŞULLAR OLUŞTUĞUNDA, LİG OYNATILIP TESCİL EDİLMELİDİR” 

“Bunu da, liglerin bugün tescil edilmesi durumunda şampiyon ilan edilecek, hem lig keza Euroleague’de lider konumda bulunan bir kulübün antrenörü sıfatıyla söylediğimin altını çizmek isterim.

Basketbol endüstrisinin bütün paydaşlarının ve sektörde çalışanların haklarının korunması için derhal tedbir alınmalı, işlem dikkatle gözlenmeli ve uygun şartlar oluştuğunda lig oynatılıp tescil edilmelidir.”

Soy SELÇUK / İSTANBUL (DHA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı