BeşiktaşSüper Lig

Erdal Torunoğulları: Karius ’un yaptığı utanç verici!

Beşiktaş’ta transferden sorumluluk sahibi idareci Erdal Torunoğulları, Loris Karius krizinin perde arkasını SÖZCÜ’ye anlattı. Alacaklarını ödeyeceklerini belirttiklerini açıklayan Torunoğulları, “Kendisi kulüp aidiyetini aşarak 1 ay önce bizle hiç görüşmeden FIFA’ya gitti” dedi.

Beşiktaş ’taki sözleşmesini tek yanlı fesheden Loris Karius’la yaşanan krizin detaylarını yönetici Erdal Torunoğulları’na sorduk. Torunoğulları, Ali Aydın’a tüm gerçekleri samimiyetle anlattı. İşte Beşiktaşlı yöneticinin ağzından Karius gerçekleri: “Gerçekte davranışı utanç verici. Karius, kulüp aidiyetine aykırı bir şekilde davranıp 1 ay önce kimseyle iletişime geçmeden FIFA’ya gitti. Mart ve nisanın alacaklarını istiyordu.

“HUKUKİ HAKKIMIZ VAR”

Kendisiyle görüşmek istesek de bir mesafe kat edemedik. Kısa süre içerisinde ödeyeceğimizi söyledik, kendisi bu yolu seçim etti. Çünkü eğer sezon oynanırsa ligin geri kalanında burada elde etmek istemedi ve içinde bulunduğumuz bu durumu kullandı. Bu yaşanan olaylardan nedeniyle kulübümüzün karşılaşabileceği zarar hususunda oyuncunun kendisine ve Liverpool kulübüne tüm yasal haklarımızın gizli olduğunu belirttik.”

MİSİLLEME DÜŞÜNÜLÜYOR

Siyah-beyazlı kulüp, sözleşmesini tek yanlı fesheden Lorius Karius’a aleyhinde dava başlamak için dosya hazırlıyor. Yönetim, alacaklarının ödenmemesini ederek kulübü zora sokan Alman file bekçiyi oynamadığı dönemin de parasını istemesini gösterip FIFA’ya şikâyet edecek.

Beşiktaş formasını 67 maçta giyen Karius toplam 95 kez kalesinde gol görmüş, 14 maçta ise kalesini gole kapatmıştı.

KARIUS NE DEMİŞTİ?

Hafta başında sözleşmesini fesheden Loris Karius, Instagram hesabından bir paylaşım yaparak yönetimi eleştiren ifadeler kullandı. Alman kaleci, Beşiktaş ’a bu sözlerle veda etmişti;

“Bugün Beşiktaş ile olan sözleşmemi feshettim. Bu şekilde bitmesi utanç verici ama şunu bilmelisiniz ancak sorunları problem çıkarmadan çözmek için her şeyi denedim. Aylar her tarafında çok sabrettim ve yönetimle kesintisiz konuştum. Aynı şeyler geçen yıl da olmuştu. Maalesef bu problemi çözmeyi bile denemediler. Hatta maaş kesintisiyle alakalı destek önerimi reddettiler.

Burada geçirdiğim zamandan fazla müsamaha aldığımı bilmenizi istiyorum. Beşiktaş bu kadar ihtiraslı taraftarın desteğine sahip olduğu için gurur duymalı. Beni iyi zamanda da kötü zamanda da desteklediniz. Sizi en iyi şekilde hatırlayacağım. Bütün ekip arkadaşlarıma, teknik ekibe, kulüp çalışanlarına teşekkür ediyorum. Geldiğim birincil günden beri beni çok iyi ağırladınız. Çok teşekkür ederim. Şampiyon Beşiktaş.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı