Süper Lig

Engin Baytar ’dan flaş sözler! ‘Zor Kullanarak gönderilirken neredeydi? ’

Trabzonspor ve Galatasaray ’da şampiyonluk yaşayarak futbolu bırakan Engin Baytar, 61saat sitesinden Hakan Yoloğlu ’nun naklen yayın konuğu oldu. Corona virüs sebebiyle karantina sürecini evde geçirdiğini açıklama ederek, “Evde herkesin yaptığını yapıyoruz. Kesintisiz gözümüz telefonda, televizyonda haberlerde.. Ne zaman çıkabiliriz diye bekliyoruz. Hem sevdiklerimizi, hem de kendimizi gözetmek için her türlü tedbiri almamız gerekiyor. Bunun diğer bir alternatifi yok” dedi.

Futbolu bırakacağı dönemde Amatör ve Bal Liginde oynamasını kıramadığı halk müziği sebebiyle olduğunu kaydeden Engin Baytar, “Futbol oynamayı seviyor muyum “evet” daima fazla seveceğim lakin son dönemlerde daima hatır gönül ilişkisi oldu. İnsanlar bu sefer, “Engin çok düştü falan” dedi. Bir nebze herkes haklı ama esas konunun gerçeği hatır gönül işiydi. Maddiyatla veya diğer bir şeyle alakası yoktu. Çok da sevdiğim insanları da kırmak istemedim. Amerika’ya gittikten sonradan tamamen bırakacaktım hiç devam etmeyecektim” diye konuştu.

TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYON OLMA ŞANSI ÇOK YÜKSEK

Trabzonspor’un mevcut kadrosunun çok iyi olduğuna uyarı çeken Engin, “Trabzonspor ve avantajlı bir sezon geçiriyordu. Kazanan olma şansı fazla yüksek. Ama bu Koronavirüsün araya girmesiyle nasıl etkileyecek, ligler bitmiş başladığında Trabzonspor futbolcuları bu durumdan kendilerini nasıl soyutlayacak bilmiyorum. Trabzonspor’un oturmuş kadrosu var. Ünal öğretmen takımın başındayken ekip oynuyor… Ünal hoca gitti, Hüseyin hoca geldi ekip yine oynuyor. Bu şu demektir: bu ekip yerleşik, bu takımın hocaya ihtiyacı yok. Bir başka biri da gelse ekip tekrar oynayacak. Trabzonspor’un yerleşik takımı var. Bunun üstünde durulması gerekiyor. Bizim zamanımızda yapılan kusur hemen yapılmaması gerekli” dedi.

Sizin döneminizde yapılan hata nedir sorusuna Engin, “2010 – 11 yılı 82 puan almış takımdan ertesi sene 11 – 12 kişiyi gönderip yerine adam elde etmek koskocoman yanlıştı. Biz Fenerbahçe’yi düşman olarak görüyoruz lakin belli başlı düşman Fenerbahçe mi yoksa o sezon o takımı bozan mı? Biz kabul etmiyoruz kendimce biz şampiyona olduk. Onun tartışılacak tarafı bile yok. 2010 – 11 yılı Şampiyona Trabzonspor. O kupa Allah’ın izniyle gelecek. Hak yerini bulacak.

O GİTMEK İSTEDİ, BU GİTMEK İSTEDİ

82 puan almış ertesi gün gönderiyorsun. Gönderiyorsun sonradan üzerine haklı duruma düşmek için “o gitmek istedi bu gitmek istedi” Bunların tümü yalan. Ben her zaman dürüstlüğümden kaybettim” ifadelerini kullandı.

GALATASARAY’A NEDEN GİTTİ?

Engin, Galatasaray’a gitme süreciyle ilgili olarak da, “Ben çok net söyleyeyim. Galatasaray’a ben gittiğimde, Trabzonspor’da kadro dışıydım.. 2 – 0 yenildiğimiz Benfica maçından sonradan geldik kadro dışı bırakıldım. Kadro dışı bırakıldığımı 1 hafta sonradan söylendi. Biz geldik, bana “hoca özel çalışmanı istiyor” denildi. Halbuki yalan. Bir oyun döndü orada. Ben kaç tane takım arkadaşımı gördüm zorla gönderdiler.

MALZEME ODASININ ORADA DERTLI FUTBOLCULAR

Araç Gereç odasının orada dertli futbolcular, ekip arkadaşlarım vardı gitmemek için. Kadro dışı bırakıldık. Ona karşın Trabzonspor’da kaldık. Galatasaray önerge yaptı. Ben düşünün kadro dışı olarak Galatasaray’a gittim ve Trabzonspor’a para kazandırdım. Ve Galatasaray’da Trabzonspor’un verdiği sanki fiyatı aldım. Daima şunu diyorlar: “Paraya sattın paraya sattın” 
İnsanların orada yaşanılanlar umrunda değil. Türkiye’de biri bir şey yazsın çizsin milyonlarca insan peşine gidiyor. Kimse demiyor fakat öbür tarafı dinleyelim…

BİR TEK SELÇUK İNAN GİTMEK İSTEDİ

Bir tek uzatmayan birey vardı o da Selçuk İnan. O zaten gitmek istiyordu. Bu onun seçimi…

ENGİN ZOR KULLANARAK GÖNDERİLİRKEN NEREDEYDİLER

Hocayla alakalı yok ama.. Trabzonspor’un bir taraftarı var. Kulübün belli başlı salip odur. Her kulübün ana sahibi taraftardır. Kulüpleri var eden taraftardır. Bizler futbolcular, kulüp yöneticileri, gelip geçiciyiz. Trabzonspor taraftarı bana ne zaman sahip çıktı. Urfa’da Türkiye Kupasını kazandık. Omuzlardayız. Trabzonspor taraftarı sevmiş olabilir. Engin’i, bu kulüp kadro dışı bıraktı, ama Engin zor kullanarak Galatasaray’a gönderilirken neredeydi? ” İfadelerini kullandı.

ALMAN MİLLİ TAKIMI TEKLİF ETTİ

Engin, “Ben Almanya’da doğumluyum. Başlıca 16 yaşında profesyonel olduğumda Alman milli takımını önerge ettiler. Gel Alman vatandaşlığına geç öğretmen seni çağırıyor. Ben ne yaptım. Oynayacaksam Türk ulusal takımı için oynarım değişik türlü ulusal takımda oynamam. Bunu diyorum Türkiye’ye geliyorum bakıyorum işler hiç de öyle değilmiş. 2. Derslik muamelesi görüyoruz” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı